Horrory i Thrillery

Annabelle 2: Narodziny zła recenzja – czy już wiesz, jak to się zaczęło?

annabelle 2 narodziny zła recenzja

W drugiej części Annabelle trafiamy do dużego, wiejskiego domu na odludziu. Niezwykle urokliwy ale i już od pierwszego momentu budzący grozę. Potęguje to kilka rozwiązań zastosowanych w tymże domu:

  • pokoje do których nie wolno wchodzić,
  • nowatorska winda po schodach – o zawrotnej szybkości,
  • chora i niedołężna kobieta – gospodyni domu,
  • dziwna, mroczna atmosfera wokół całej posiadłości,
  • gospodarz – niby dobry dziadek, ale mający niejedną tajemnicę.

Do tego też domu trafiają osierocone dziewczęta wraz z wychowawczynią – coś na wzór tymczasowego domu dziecka. Warto także wspomnieć, iż gospodarze domu, nie posiadają dzieci, gdyż ich jedyna córka zginęła w nieszczęśliwym wypadku kilka lat wcześniej.

Uwaga Spoiler

Jak się później okazuje, rodzice, nie mogąc pogodzić się ze stratą swojego dziecka, próbują ponownie ściągnąć ją do świata żywych – okazuje się że ściągają, ale to co przybyło, nie jest ich małą córeczką, a jest po prostu demonem, rządnym grozy, strachu, śmierci i dusz.

[collapse]

Nowi, jak i dotychczasowi domownicy przeżywają przeróżne “perypetie” w owym domu.

Uwaga spoiler

Pisząc w skrócie, uwolniony demon wstępuje w jedną z dziewcząt, która później jako opętana, atakuje pozostałych domowników. Sama siła nieczysta w bezkształtnej formie doprowadza do kilku śmierci.

[collapse]

Historia bardzo prostoliniowo łączy się z pierwszą częścią Annabelle. Na koniec filmu, z resztą ponownie możemy obejrzeć fragment z pierwszego filmu, kiedy to dochodzi do zabójstwa sąsiadów głównych bohaterów.

Uwaga spoiler

Nie trudno jest się domyśleć, iż owa mała dziewczynka która została opętana przez demona, w późniejszym okresie zostaje adoptowana przez pewne małżeństwo. gdy dorośnie ucieknie z sektą i powracając do domu rodzinnego wymorduje swoich rodziców. Następnie wedrze się do domu sąsiadów, gdzie zginie, a demon przejdzie “ponownie” w lalkę Annabelle.

[collapse]

Film oceniam jako bardzo dobry film grozy, zachowujący mroczny klimat. Pomimo, iż wielu zdarzeń możemy się spodziewać, to jednak scenarzystom udało się nas zaskoczyć, a i to co oczywiste, zostało ukazane w nowatorki i interesujący sposób. Generalnie z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić ową produkcję i polecić do obejrzenia. Nie będziecie żałować.

 

SHARE
RELATED POSTS
Upiorne opowieści po zmroku
Upiorne opowieści po zmroku – Twoje największe koszmary! – zapowiedź
candyman 1992
Candyman (1992) – recenzja
„Rogi” – recenzja filmu w reżyserii Alexandre’a Aja

Leave Your Reply

*