Recenzje

Zobaczyć niebo. Historie prawdziwe – John Burke – recenzja

zobaczyć niebo historie prawdziwe john burke

Książka Johna Burke’a – pastora w Austin w Teksasie jest jego kolejnym dziełem. Ukazuje miłość Chrystusa z innej perspektywy. Wszyscy pragniemy wiedzieć, jak będzie wyglądało życie po śmierci. Burke nie jest wyjątkiem i w swojej książce „Zobaczyć niebo – historie prawdziwe’, porównuje ponad 100 porywających historii osób, które przeżyły śmierć kliniczną z tym, co Pismo mówi o naszych największych pytaniach dotyczących Nieba: Czy będę sobą? Czy zobaczę przyjaciół i bliskich? Jak będzie wyglądało Niebo? Jaki jest Bóg? Co będziemy robić w wieczności? Co z dziećmi i zwierzętami? Autor w umiejętny sposób pokazuje, iż centralnym tematem Biblii jest Bóg pragnący relacji miłości z tobą, ze mną i z każdą stworzoną osobą. Nie zapominając jednak podkreślić, że miłość wymaga kilku rzeczy — wolności, ryzyka i wyboru.

Zobaczyć niebo – czyli co nas czeka po śmierci?

Jedną z najwspanialszych wskazówek, jakie opisują rozmówcy Burke, którzy doświadczyli śmierci klinicznej, to sposób, w jaki przedstawiają oni przegląd swojego życia w boskiej obecności. Pomimo  dokładnego przejrzenia wszystkich swoich czynów, dobra i zła, oraz wszystkich relacyjnych efektów ich obu, nie doświadczają Istoty, która pragnie potępić. Doświadczają współczucia pochodzącego od Istoty Światła.

Wielu ludzi, którzy doświadczyli śmierci klinicznej doświadczyło również tej samej miłości, a niektórzy zdali sobie sprawę, że żyli dla własnych celów i pokutowali. Jezus jest Bogiem światła, miłości, przebaczenia. Burke przypomina nam, że On chce, aby wszyscy ludzie ze wszystkich narodów powrócili do Niego, ale nie będzie nas zmuszał. Szanuje naszą wolną wolę. Książka zawiera również wywiady z osobami, które nie doświadczyły światła, ale ostatecznej ciemności, podczas śmierci klinicznej. Przeżycia te nie dotyczyły istot światła, ale istot ciemności i ich deprawacji.

Czy warto „Zobaczyć niebo” z Johnem Burke?

Zdecydowanie warto sięgnąć po tę pozycję – bez względu na wyznanie, wiarę i przekonania. Napisana w bardzo wciągający sposób niesie wiele moralnych wskazówek i porad, które mogą nas doprowadzić do sensu wszystkiego i nas samych.

SHARE
RELATED POSTS
To jak, szefie? – Dominika Smoleń
Xango z Baker Street
Xango z Baker Street – Jo Soares – recenzja
Niebezpieczne kłamstwa - Becca Fitzpatrick
Niebezpieczne kłamstwa – Becca Fitzpatrick

Leave Your Reply

*