Recenzje

„Rogi” autorstwa Joe’go Hilla – recenzja

rogi joe hill recenzja

Horror „Rogi” (w oryginale ‘’Horns’’) został napisany przez Joe’go Hilla. Tłumaczenie z języka angielskiego na język polski wykonała Maciejka Mazan. Dla wielu osób, ciekawy może okazać się fakt, że Joe Hill jest synem Stephena Kinga. Moje oczekiwania wobec tej książki już na starcie były zatem z założenia wysokie :).

Należę do grona absolutnych fanów horroru. Jednakże w moim odczuciu książka ta o wiele bardziej skupia się na stronie refleksyjnej literatury niż na przerażaniu czytelnika. Akcja może momentami wydawać się absurdalna, jednak wynika to z symbolicznego charakteru wspomnianego dzieła.

Fabuła opiera się na tym, że główny bohater – Ig Perrish – budzi się pewnego ranka. Odkrył, na swojej głowie wyrastające tytułowe rogi. Co więcej, za ich sprawą zyskuje pewne nadprzyrodzone zdolności. Od tego momentu wszystko się zmienia i Ig wykorzystuje swoje moce, dla rozwikłania zagadkowego morderstwa swojej dziewczyny.

Moim zdaniem jest to godna przeczytania pozycja. Z horroru, przynajmniej w mojej opinii, jest tutaj jednak stosunkowo niewiele. Odnoszę wrażenie, że zakwalifikowanie tej książki do tego właśnie gatunku jest pewną techniczną wypadkową wydarzeń, które są w niej przedstawione, nie zaś całościowej warstwy fabularno-refleksyjnej. Historia ta zdecydowanie przeznaczona jest dla czytelników, którzy otwarci są na polemikę oraz literacką reinterpretację w obszarze tematycznym walki dobra ze złem.

SHARE
RELATED POSTS
Instytut Stephen King recenzja książki
Instytut (2019) – Stephen King – w imię wyższego dobra
gangsterska gra - dominika smoleń
Gangsterska gra – Dominika Smoleń
Księżniczka
Księżniczka – Lucyna Olejniczak

Leave Your Reply

*