Filmy

Noc w Przedszkolu (2022) – recenzja

noc w przedszkolu recenzja

Pewnego wieczoru potrzebowałem delikatnej formy rozrywki. Pomyślałem, że obejrzę sobie jakąś lekką komedię, bez żadnego bagażu emocjonalnego, bez elementów dramatycznego, lekki, nieskomplikowany i odprężający. Mój wybór padł na “Noc w przedszkolu”, który przynajmniej z trailera i opisu, właśnie na taki się zapowiadał 🙂

Pomyliłem się 😉 niestety film ten nie był tak lekki jakiego potrzebowałem, nie był tak prostolinijny jaki miałem zamiar obejrzeć i na pewno nie tak odprężający. Ale po kolei …

Noc w przedszkolu – gdzie obejrzeć

Noc w przedszkolu obejrzeć można na platformie Netflix. Notabene jest to produkcja własna Netflixa.

Noc w przedszkolu – o czym jest?

Film opowiada o spotkaniu rady rodzicielskiej w przedszkolu, na którą po raz pierwszy w świat dość charakternych rodziców, wkracza lekkoduch – Eryk. Próbuje on udowodnić swojej partnerce, że jest odpowiedzialnym człowiekiem i dobrym materiałem na rodzica. Rada rodzicielska zebrała się w celu zaplanowania jasełek dla dzieci oraz … wydalenia z przedszkola chłopca – syna partnerki Eryka.

Eryk w przypływie odpowiedzialności za sytuację, w która został zaangażowany, stara się wszelkimi sposobami nie dopuścić do usunięcia chłopca z przedszkola – co prowadzi do wielu sytuacji, nie zawsze śmiesznych, często dramatycznych, ale niewątpliwie dających do myślenia.

Dla kogo film jest przeznaczony?

Jeżeli jesteście nastawieni na mega lekki i prosty film, stricte rozrywkowy – nie będzie to film dla Was. Poszukując jednakże filmu, który skłoni Was choć trochę do pewnych przemyśleć, na czym polega rodzicielstwo, czy każdy powinien być rodzicem oraz jakim rodzicem chcielibyśmy być, a jakim w rzeczywistości jesteśmy – warto zobaczyć tę produkcję i ewentualnie zwrócić uwagę na coś, co do tej pory nam umykało.

A jeżeli poszukujecie rzeczywiście dobrej komedii – zobaczcie co możemy polecić: Jaką komedię wybrać?

Czy warto obejrzeć Noc w przedszkolu?

Ze swojej strony poleciłbym ten film. Nie jest to może jakaś mega produkcja, ale nie jest to także żaden kiczowaty film. Ma pewne walory, które przemawiają za czysto-sumiennym poleceniem tego filmu :). Dobór aktorów i ich kreacje na pewno są właśnie takim mocnym argumentem “ZA”. Historia jest nie do końca realistyczna, ale czy musi być ;)? Jest taka, jaką chcielibyśmy ją widzieć, taka, która by była, gdyby ludzie nie powstrzymywali swoich myśli i emocji. Jest taka jacy w głębi duszy są ludzie.

Zobacz trailer:

 

SHARE
RELATED POSTS
książka a adaptacja filmowa
Harry Potter na ekranie: porównanie książek z filmami – czy adaptacje spełniły oczekiwania?
Spider-man uniwersum
Spider-Man Uniwersum – recenzja
Avatar 2009 recenzja
Avatar (2009) – recenzja

Leave Your Reply

*