Komedie

Historia filmu „Nieznajomi”, jakoś tak bardzo znajoma!

nieznajomi 2019

Polska adaptacja włoskiego hitu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” trafiła niedawno do kin. Jako Polacy bywamy dość wybredni i wymagający odnośnie do polskich filmów, jednak, czy w przypadku „Nieznajomych”, jest taka potrzeba?

Krótki opis fabuły, dla tych, co nie widzieli

Tomek (Tomasz Kot) i Ewa (Kasia Smutniak) przygotowali kolację dla najbliższych przyjaciół. Na kolacje została zaproszona siostra Ewy – Anna (Maja Ostaszewska) z mężem Grzegorzem (Łukasz Simlat), przyjaciel Czarek (Michał Żurawski) z nową dziewczyną Olą (Aleksandra Domańska) i Wojtek (Wojciech Żołądkowicz), który wyjątkowo pojawił się sam, mimo że miał przyprowadzić nową dziewczynę. Goście znają się wieki i lubią spędzać ze sobą czas. Aby rozerwać współbiesiadników, Ola proponuje zabawę towarzyską, gdzie każdy kładzie na stół swój telefon i na głos czyta wiadomości i na głośniku przeprowadza telefoniczne rozmowy. Pomysł nie wszystkim od razu przypadł do gustu, ale przecież przyjaciele nie mają przed sobą tajemnic.

Każdy z nas ma swoje tajemnice

Film doskonale ukazuje relacje, jakie panują w statystycznej grupce przyjaciół, która zna się od dawna. Pokazuje, jak mało o sobie wiemy i jak na pozór udane relacje, są płytkie i pozbawione akceptacji. „Nieznajomi” w łatwy i przyjemny sposób porusza trudne treści, których większość z nas nie chciałaby poruszyć. Pokazuje relacje małżeńskie między małżonkami oraz relacje przyjacielskie między mężczyznami. Jest świetną propozycją na jesienny wieczór, czy wiosenne popołudnie. Jego treści, nigdy się nie zestarzeją i pozwolą nam, choć na chwilę przyjrzeć się naszym relacjom z innymi ludźmi.

SHARE
RELATED POSTS
sekretne życie waltera mitty
Sekretne życie Waltera Mitty (2013) recenzja
Green Book, czyli zderzenie dwóch różnych światów
jojo rabbit 2019 recenzja
Jojo Rabbit (2019) recenzja

Leave Your Reply

*