Filmy Horrory i Thrillery Komedie

Co robimy w ukryciu (2015) – recenzja

co robimy w ukryciu recenzja

Wampiry to wdzięczny temat, który jest przedmiotem wielu filmów i seriali. Szczególną sławę przyniosła im seria Zmierzch. Jeśli szukacie nieco innego klimatu, to świetną propozycją może okazać się film „Co robimy w ukryciu”.

Co robimy w ukryciu – o czym jest?

„Co robimy w ukryciu” jest paradokumentem, a więc gatunkiem, który doskonale znamy z telewizji. Tym razem oko kamery będzie śledziło codzienne zmagania i problemy, z którymi borykają się bohaterowie – wampiry. Viago, Deacon, Vladislav i Petyr liczą sobie po kilkaset lat, jednak od niezależności, bardziej cenią sobie wspólne mieszkanie. Jednak życie ze współlokatorami nie zawsze bywa łatwe. W tym przypadku np. Deacon nie myje zakrwawionych naczyń, Vladislav zaprasza na noc dziewczyny, Petyr jest samotnikiem, który niechętnie opuszcza swoją trumnę, a Viago próbuje utrzymać nad tym wszystkim kontrolę.

Jak wygląda życie wampirów prócz tych niedogodności? Dzień spędzają w trumnie, a nocą wyruszają w miasto. Jednak mają problemy podobne do ludzkich – w co się ubrać, czy będę w tym dobrze wyglądał? A jako wampir, nie możesz dostrzec swojego odbicia w lustrze, co jest dość kłopotliwe. Na dodatek, gdy jesteś wampirem powinieneś wtopić się tłum. Z tym bywa różnie. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej, w końcu wampiry muszą pić krew, najlepiej dziewic, a tych ostatnio jak na lekarstwo. Paradokument uraczy nas również problemami z niewłaściwym ugryzieniem i pierwszymi wampirzymi krokami w internecie. Nie zabraknie także odwiecznych wrogów wampirów – wilkołaków.

Co robimy w ukryciu – czy warto obejrzeć?

To produkcja przepełniona czarnym humorem i odniesieniami do kultowych filmów o wampirach, tj. „Wywiadu z wampirem”, „Draculi” czy „Nosferatu”. Komizm dotyczy przede wszystkim puszczania oczka w stronę znanych nam wampirzych cech. Gagi te nie każdemu przypadną być może do gustu, chyba że mamy dystans. Jednak, jeśli bawi Was angielski humor, to powinno Wam się podobać. Wyreżyserowanie tego filmu było zadaniem niełatwym, biorąc pod uwagę temat wampirów. Jednak nowozelandzkim reżyserom ta sztuka udała się wyśmienicie. Jeśli lubicie wampiry i groteskę – będziecie się świetnie bawić.

Co robimy w ukryciu – gdzie można obejrzeć?

Film Co robimy w ukryciu, jak i kontynuację serialu można obejrzeć platformie Netflix.

Co robimy w ukryciu – co dalej po filmie?

Film cieszył się tak dużą popularnością, iż postanowiono nakręcić oddzielny serial z bohaterami produkcji.

Co robimy w ukryciu – trailer

A poniżej oczywiście link do trailera 🙂

SHARE
RELATED POSTS
candyman 1992
Candyman (1992) – recenzja
noc w przedszkolu recenzja
Noc w Przedszkolu (2022) – recenzja
TOP 10 filmów o superbohaterach, które zdefiniowały nową erę w kinie
TOP 10 filmów o superbohaterach, które zdefiniowały nową erę w kinie

Leave Your Reply

*