Seriale

Alice in Borderland – recenzja

Serial Alice in borderland

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nigdy nie rozumiałem fenomenu oraz tak wielkiego zachwytu wielu osób nad “Alicją w krainie czarów”. Szczególnie jeśli mówimy o wręcz tak częstym nawiązywaniu do tego tematu przez amerykańskie i azjatyckie filmy i seriale. Niemalże każdy serial, który ma nakręconych powyżej 4 sezonów, gdzieś w którymś odcinku odwołuje się bezpośrednio do Szalonego Kapelusznika czy innych postaci lub archetypów z “Alicji”. Przejdźmy zatem do omówienia Netflixowego serialu Alice in Borderland.

Jak pokazuje życie i kolejne produkcje Netflixowe, azjatycki serial “Alice in Borderland” nawiązuje bezpośrednio do samego serialu – opiera się na nim wręcz we wszystkich swoich sezonach, jednakże z nieco Squid Game’owym wsadem fabularnym ;).

O czym jest serial i czy warto obejrzeć

Serial opowiada o grupie znajomych, którzy trafiają no surrealistycznego świata, w którym aby przeżyć, muszą brać cyklicznie udział w grach organizowanych na terenie miasta (Tokio). Za zwycięstwo otrzymują karty z talii do kolekcji, jako przegrana, najczęściej czeka ich śmierć. Gry podzielone są na cztery kategorie, podobnie jak i mamy cztery kolory kart. Każdy kolor to innego rodzaju gra, skupiająca się na sile, intelekcie, współpracy bądź emocjach. W trakcie gier czekają ich kolejne przygody, mrożące krew w żyłach sytuacje, a także dylematy, mające daleko posunięte konsekwencje.

Pomimo, iż nie jestem fanem “Alicji w Krainie czarów”, to serial mi się podobał. Jest w nim coś wciągającego, jak i powodującego chęć poznania zakończenia tej historii. Choć, IMO z zakończeniem niestety mocniej przekombinowali ;). Pozwólcie jednak, że nic więcej w temacie nie napiszę, sami ocenicie 🙂

Jeżeli lubicie Alicję w krainie czarów, niewątpliwie serial ten może dla Was okazać się magiczny 🙂 Jeśli wręcz odwrotnie, to może on stanowić ciekawą historię

Alice in Borderland – gdzie obejrzeć

Serial jest dostępny na platformie Netflix, na chwilę obecną nie ma informacji, jakoby miał być wycofywany z emisji. Serial można oglądać zarówno z napisami jak i z lektorem.

Alice in Borderland – sezon 3?

Serial Alice in Borderland ma nakręcone 2 sezony i generalnie historia została zakończona. Choć scenarzyści zostawili sobie pewną małą furtkę do ewentualnego wznowienia przygody i posunięcia dalej historii na nieco innym wymiarze :).

Alice in Borderland – trailer

 

SHARE
RELATED POSTS
wiedźmin netflix
Serial Wiedźmin na Netflixie — to już pewne!
chyłka sezon 5
Chyłka Oskarżenie – kiedy 5 sezon?
Skasowane i zakończone seriale 2017/2018
Skasowane i zakończone seriale 2017/2018

Leave Your Reply

*