Seriale

Serial Wiedźmin na Netflix – znamy datę premiery!

Przed chwilą gruchnęła wiadomość, która z pewnością ucieszy wszystkich fanów sagi Andrzeja Sapkowskiego. Wiedźmin, to tytuł, który elektryzuje wszystkich sympatyków fantastyki. Niebawem będzie miał swoją premierę na Netfliksie i to nie byle jaką.

Będzie on emitowany w formie serialu, co zapewne przyciągnie przed ekrany telewizorów miliony widzów. Jest to strzał w dziesiątkę włodarzy tej platformy. Odpowiedzialni za reżyserię serialu są Charlotte Brandstrom, Alik Sacharow i Alex Garcia Lopez. Natomiast nad scenariuszami do odcinków pierwszego sezonu czuwali Jenny Klein, Declan De Barra oraz Michael Ostrowski.

Jak już wcześniej zapowiadano, pierwszy sezon będzie składał się z ośmiu odcinków. Producenci serialu zapewniają, że starali się jak najwierniej odwzorować treści zawarte w książkach Sapkowskiego, a więc bliżej im było do oryginału książkowego aniżeli do adaptacji gier CD Projekt RED.

Co ważne zdjęcia kręcone były na Węgrzech, następnie na Wyspach Kanaryjskich, by ostatecznie trafić do Polski, gdzie nagrywanie scen zakończyło się w maju 2019. Kiedy odbędzie się premiera? Przez długi czas informacja ta nie była podawana do wiadomości publicznej, jednak dziś już jest ona znana.

Link do oficjalnej strony serialu Netflix – The Witcher: https://www.netflix.com/pl/title/80189685

16 grudnia odbędzie się premiera, którą będą mogli obejrzeć twórcy serialu, aktorzy, dziennikarze oraz zaproszeni goście. Natomiast premiera światowa dla otwartej publiczności zaplanowana jest na 20 grudnia 2019 roku. Czy serial okaże się hitem? Na to musimy jeszcze trochę poczekać, jesteśmy jednak optymistycznie nastawieni 🙂

A oficjalny trailer serialu zobaczycie tutaj:

Koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami, my jesteśmy zachwyceni 🙂 … no może tylko ten medalion cechowy … 😉

Aktualizacja: 21.11.2019

Pojawił sie oficjalny plakat od Netflixa 🙂 Poniżej go przedstawiamy:

Oficjalny plakat The Witcher – Netfix

Aktualizacja: 6.12.2019

Lauren Schmidt Hissrich (showrunnerka serialu) oraz obsada serialu od początku mówili, że netflixowy “Wiedźmin” będzie adaptacją książek Sapkowskiego – nie gier od CD PROJEKT RED. Największym odstępstwem od powieści będzie indywidualne przedstawienie postaci Yennefer i Ciri, a m.in. tego, skąd pochodzą, dlaczego są takie, jakie są oraz zmian w nich zachodzących. Twórczyni serialu chce, by widzowie mieli szansę poznać je wcześniej niż dopiero w momencie skrzyżowania się ich ścieżek z Geraltem. W książkach natomiast Yennefer i Ciri były przedstawione bezpośrednio z punktu widzenia Białego Wilka.

Premiera całego 8-odcinkowego 1. sezonu “Wiedźmina” na Netflix odbędzie się 20 grudnia 2019. Fabuła oparta będzie na dwóch pierwszych książkach Sapkowskiego. 2. sezon został już oficjalnie zamówiony, a jego premiera będzie przypadać na rok 2021. Już teraz na Netflixie obejrzeć można sylwetki głównych bohaterów. Udostępnione zostały również trzy klipy ze scenami z poszczególnych odcinków Wiedźmina. Na fanów sagi czekają też wywiady z odtwórcami głównych ról (Henry Cavill jako Wiedźmin, Freya Allan jako Ciri oraz Anya Chalotra jako Yennefer) z planu serialu. Jedno jest pewne, producenci serialu trzymają fanów w niepewności, ale już teraz serial okrzyknięto hitem Netflixa.

SHARE
RELATED POSTS
Skasowane i zakończone seriale 2017/2018
Skasowane i zakończone seriale 2017/2018
Krakowskie potwory serial Netflix
Krakowskie potwory – czy warto obejrzeć?
teen titans go! vs teen titans
Teen Titans Go! vs. Teen Titans – serial, a może film?

Leave Your Reply

*