Filmy Kryminały

Morderstwo w Orient Expressie (2017) – recenzja

Morderstwo w orient expressie 2017 recenzja

Nietuzinkowy umysł, oryginalna? historia, jak to wszystko wpłynęło na produkt końcowy

Morderstwo w Orient Expressie – o czym jest?

Hercules Poirot jest znanym, światowej klasy detektywem. To taki Shrelock Holmes stworzony przez Agathę Christie. Nietuzinkowy umysł, błyskotliwe podejście do życia oraz nieco irytujący sposób bycia – to chyba główne cechy które charakteryzują, a zarazem odróżnicają tegoż kryminalnego bohatera od innych. Podczas podróży pociągiem do Europy, dochodzi do zabójstwa. Podejrzany jest ktoś z trzynastu pasażerów. Czy Herkulesowi Poirot uda się rozwikłać zagadkę i dowiedzieć się kto zabił, zanim dobrną do końca podróży?

Morderstwo w Orient Expressie – czy warto obejrzeć?

Film został nakręcony w 2017 roku. Scenariusz na podstawie książki Agathy Christie, o tym samym tytule. Co ciekawe, twórcą scenariusza jest ta sama osoba, która zagrała główną rolę w filmie: Herculesa Poirot: Kenneth Branagh. Niestety w mojej ocenie nie sprostał roli. W filmie Hrecules Poirot wychodzi dość groteskowo. Nie wydaje się abyś ani nadwyraz inteligentny, ani błyskotliwy (tak jak jego pierwowzór książkowy), za to nie można mu odmówić buty, arogancji i wręcz śmieszności. Niestety punkt który powinien być najsilniejszy w całym filmie – zawiódł.

Film zasługuje na słowa uznania za obsadę. W filmie zagrali m.in.: Johnny Depp, Daisy Ridley, Judi Dench, Michelle Pfeiffer czy Penelope Cruz.

Sama historia niestety nie jest nadto odkrywcza. Tutaj nie do końca można winić za to sam film, gdyż ze względu iż był kręcony na podstawie książki, w pewien istotny sposób ogranicza go. Jestem sobie jednakże w stanie wyobrazić, że 80 lat temu (konkretnie to w 1934 roku, historia stworzona przez autorkę była niezwykła, “odkrywcza” i stanowiła sensację oraz powiew świeżości wśród książek kryminalnych.

Współcześnie jednakże, kiedy to większość osób lubiących kryminały, zaznajomiona jest z filmami i serialami o Sherlocku Holmesie, detektywie Monk, czy pisarzu współpracującym z policją – Castle, podobne historie niestety nie budzą już takiego zachwytu, gdyż są po prostu przeciętne.

Od odcisk współczesnych czasów na “historycznej” literaturze.

Morderstwo w Orient Expressie – gdzie można obejrzeć?

Film Morderstwo w Orient Expressie dostępny jest do obejrzenia na platformie Disney+

Morderstwo w Orient Expressie – trailer

A poniżej oczywiście link do trailera 🙂

SHARE
RELATED POSTS
TOP 10 filmów o superbohaterach, które zdefiniowały nową erę w kinie
TOP 10 filmów o superbohaterach, które zdefiniowały nową erę w kinie
top secret - teorie spiskowe
Najlepsze filmowe teorie spiskowe — fakty i mity
Spider-Man Uniwersum 2018
Spider-Man: Into the Spider-Verse – zapowiedź

Leave Your Reply

*