Komedie

Bajecznie bogaci Azjaci, czyli poprawna komedia romantyczna

Bajecznie bogaci Azjaci, czyli poprawna komedia romantyczna

Bajecznie bogaci Azjaci to film, na który czaiłam się od dawna. Ale z racji, że chcę wybierać legalne źródła oglądania filmów, to dopiero niedawno miałam sposobność się z nim zapoznać. Od zeszłego miesiąca jestem posiadaczką konta na HBO GO, dzięki czemu mam dostęp do większej bazy filmów, zwłaszcza tych nagradzanych! A z tej platformy mam jeszcze kilka recenzji do napisania dla Was!

Film o Azjatach

Nie wiem ile w tej plotce jest prawdy, ale można by sądzić, że jest to film o Azjatach dla mniejszości zamieszkującej Amerykę. Czy jest to prawda nie wiem, ale znając uwielbienie Amerykanów wciskania do każdej produkcji osoby o każdym kolorze skóry, wyznaniu, orientacji itp, to można tego domniemywać. Prawdopodobnie moja recenzja różniłaby się od osoby wychowanej w chińskiej kulturze, gdyż mamy inne punkty widzenia i inaczej postrzegamy pewne rzeczy.
W filmie poznajemy Rachel (Chinkę wychowaną w Ameryce przez mamę) oraz Henry’ego (syna bogatych rodziców, którzy są jedną z najbogatszych rodzin na świecie, wychowany w Chinach, a studia ukończył w USA). Brzmi to już jak stereotypowa komedia romantyczna i…. nie pomyliliście się. W porównaniu do polskich ta ma dużo pomysłu na siebie oraz humor, który bawi 🙂 Aktorzy dobrze grają, muzyka współgra z akcją na ekranie, a widoki potrafią zapierać dech w piersi. Rozczarowało mnie odrobinę rozwiązanie wątku Astrid, gdyż sądziłam że inaczej rozwiąże spór, a przynajmniej pokaże więcej emocji. Jej pewność siebie oraz nienaganny styl idealnie ze sobą współgrały.

Bajecznie bogaci Azjaci, czyli poprawna komedia romantyczna
źródło: mat. prasowe

Chiny vs Ameryka

Film mógłb odnieść chociaż sukces na polu kulturowym, ale też był tylko poprawny. Mimo to poruszył kilka ważnych kwestii ważnych dla Chińczyków:
– tradycja vs nowoczesność
– praca w rodzinnej firmie vs własna droga
– Azjaci z Azji vs Azjaci z USA
Te 3 aspekty zostały dość mocno w filmie podkreślone i ukazane jak myśli każda ze stron. Oczywiście nie wszyscy uparcie wieżą w swoje racje i pozwalają dzieciom iść własna drogą by były szczęśliwe. Nie będę się o nich rozpisywała, bo każdy z Was po obejrzeniu filmu “Bajecznie bogaci Azjaci” powinien sam wyciągnąć wnioski.

Banan żółty, ale w środku biały
P.S. jej przyjaciółka była genialna!!!

Bajecznie bogaci Azjaci, czyli poprawna komedia romantyczna
źródło: mat. prasowe
SHARE
RELATED POSTS
Wszyscy moi mężczyźni
Wszyscy moi mężczyźni, czyli moje rozczarowanie
TOP 5 filmów komediowych, które pozostawiły ślad w historii kina
TOP 5 filmów komediowych, które pozostawiły ślad w historii kina
sekretne życie waltera mitty
Sekretne życie Waltera Mitty (2013) recenzja

Leave Your Reply

*