Recenzje

„Chyłka. Zaginięcie” Remigiusz Mróz – recenzja

chyłka zaginięcie remigiusz mróz recenzja

„Chyłka. Zaginięcie” to powieść łącząca w sobie elementy kryminału, sensacji oraz thrillera. Książka jest drugim tomem z cyklu o Joannie Chyłce – profesjonalnej prawniczce, która nastawiona jest na wygraną i w celu osiągnięcia sukcesu gotowa jest naprawdę na wiele.

Jako osoba, która uwielbia czytać historie o charakterze sensacyjnym i kryminalnym, sięgnęłam po tę książkę ze sporymi oczekiwaniami. Nie zawiodłam się. Silna i charakterna postać kobieca Joanny Chyłki sprawia, że utwór naprawdę wciąga. Nie ulega wątpliwości, że akcja jest tutaj wartka i intrygująca. Zagadki kryminalne mają zresztą właśnie takie zadanie, aby wzbudzać ciekawość w czytelniku oraz fascynować swoją złożonością. W przypadku powieści, o której mowa, znaleźć można elementy zaskoczenia, co jest jej ogromną zaletą.

Książka opowiada historię dotyczącą zaginięcia dziecka. W sprawie związanej z jego zniknięciem i poszukiwaniami pierwszymi podejrzanymi stają się rodzice. Matka jest dawną koleżanką Chyłki z liceum.

Prawniczka i jej aplikant mają tutaj trudne zadanie do wykonania. Wiadomo bowiem, że w sprawach zaginięć lub porwań istotną rolę odgrywa walka z czasem. Pozycja ta może być doskonała dla fanów powieści o zabarwieniu prawniczym. Ja osobiście uwielbiam tę tematykę, a jeśli w książce jest też wartka akcja, nieoczywiste sploty zdarzeń i wciągający język, to naprawdę mamy do czynienia z literaturą na wysokim poziomie. „Chyłka. Zaginięcie” może okazać się świetną lekturą dla czytelników ceniących sobie mocne wrażenia.

 

Książka doczekała się ekranizacji w formie serialowej. Niebawem pojawi się recenzja serialu 🙂

SHARE
RELATED POSTS
To jak, szefie? – Dominika Smoleń
Baśnie Barda Beedlea
Baśnie Barda Beedle’a – J.K. Rowling
Gałęziste Artur Urbanowicz Recenzja
Gałęziste – Artur Urbanowicz – Recenzja

Leave Your Reply

*