Wydarzenia

Muzeum Neonów – drugie życie świecących reklam

Muzeum Neonów w Warszawie

Wpisu o Muzeum Neonów miało nie być z prostej przyczyny, byłam przekonana, że na zdjęciach otrzymam rozmazane kolory. Więc jak tu można pokazać co się widziało 🙂 Na moje szczęście zdjęcia nie wyszły wcale tak źle więc i post się pisze.

Muzeum Neonów w Warszawie

źródło: zdjęcie własne

Muzeum Neonów

Muzeum znajduje się na warszawskiej Pradze – Kamionku, w Soho Factory. Trafienie do niego zajęło mi chwilę, gdyż mapy google wyprowadziły mnie pod stare, ceglane budynki i bramę. Na szczęście w oddali zobaczyłam Pana strażnika/ochroniarza oraz niskie zabudowania. Po zasięgnięciu porady “Czy wie Pan jak trafić do muzeum neonów?” i otrzymaniu odpowiedzi, udałam się we właściwym kierunku. Samo Soho Factory to zamknięte osiedle z fantastycznym placem zabaw i restauracją Mateusza Gesslera za rogiem.

W drodze do muzeum (całe 5 minut) możemy podziwiać lokomotywę na torach, kilka dzieł sztuki/instalacji/rzeźb/figur oraz neony użytkowe np. napis Warszawa Wschodnia. Zieleń jest bardzo zadbana i widać, że w tę część dzielnicy zostało włożone sporo pracy.

Świecące reklamy

Z oddali widzę już mój cel podróży – neony wiszące na ceglanym budynku, a kilka innych opartych o niego… to musi być to miejsce 🙂 Na wejściu po lewej stronie mamy stare PRL-owskie krzesła, sklepik oraz kasę z biletami. Po ich zakupię czekało mnie już tylko zwiedzanie.

Samo Muzeum jest małe, ale bardzo pojemne.W środku znajdziemy koło 100 ocalałych neonów oraz krótkim zarysem historycznym (w wersji polsko-angielskiej) pod każdym z eksponatów. Aż sama się dziwiłam, że kilka z tych neonów sama pamiętam z ulic Warszawy albo przynajmniej je kojarzyłam. Znajdziemy tutaj neony Jubilerów, Syrenkę Warszawską, baru mlecznego, sklepów zielarskich, kiosku ruchu, kin i wiele wiele innych. Muszę przyznać, że nawet toaleta w tym muzeum posiada swój własny klimat 🙂 Na końcu mojej wycieczki znajdziemy olbrzymie plansze z rysem historycznym neonów w Polsce i na świecie.

Nie zanudzam już Was i przedstawiam zdjęcia z wycieczki; wybrałam kilka, które podobały mi się najbardziej. Jeśli chcecie

Muzeum Neonów

Skoro już wszystko wiemy, przejdźmy jeszcze do najważniejszych rzeczy, czyli co, gdzie i jak.

Co: Muzeum Neonów

Gdzie: Mińska 25, Soho Factory, budynek 55

Godziny otwarcia: Pon-pt: 12-17; sb: 12-18; nd: 11-17

Cennik: 12 zł normalny, 10 zł ulgowy

Jeśli spodobał Wam się ten wpis, zapraszam również do pozostałych:
1. Muzeum w Warszawie za złotówkę
2. Muzeum Azji i Pacyfiku

 

Muzeum Neonów w Warszawie

źródło: zdjęcie własne

SHARE
RELATED POSTS
alergia i nietolerancja
Alergie i nietolerancje
Muzeum Azji i Pacyfiku
Zabawa z kulturą – Muzeum Azji i Pacyfiku
Hamlet retransmisja NT Live
Hamlet – retransmisja (NT Live) – recenzja

Leave Your Reply

*