Seriale

Ja, Nadzieja

Ja, Nadzieja miniserial Netflix

Ja, Nadzieja to 4 odcinkowy krótki miniserial pokazujący losy i historię sanitariuszy w ogarniętym wojną Charkowie. Oczywiście, biorąc pod uwagę obecną sytuację geopolityczną, wojnę na Ukrainie jak i przekaz jaki idzie w świat, serial przedstawia “historię” przede wszystkim z perspektywy Ukrainy. Jednakże, nie jest to produkcja czysto propagandowa, gdyż opowiada zarówno o sukcesach, dobroci i pozytywnych emocjach, propagując odpowiednie zachowania i potępiając inne, ale jednocześnie zwraca uwagę iż świat nie jest zero-jedynkowy. Mieszają się tutaj dobroć ze złem, uczciwość z kłamstwem, miłość z zawiścią. Nie wskazując jako tych złych tylko i wyłącznie agresora, ale ukazując patologię władzy, a także czysto ludzkich słabości.

Ja, Nadzieja – gdzie obejrzeć?

Serial Ja, Nadzieja możecie obejrzeć na platformie Netflix. Jest to 4 odcinkowy miniserial udostępniony w 20023 roku.

Ja Nadzieja – czy warto obejrzeć?

Owszem, uważam że warto go zobaczyć. Oczywiście, trzeba brać pod uwagę iż jest to film pokazujący pewien punkt widzenia, ale jest on także samokrytyczny i nie jest pozbawiony obiektywnych obrazów. Niewątpliwie wart obejrzenia, na pewno nie będzie to zmarnowany czas.

Serial nie jest nadto nakręcony z wielkim rozmachem, pokazuje zwykłe życie, drobne sceny jakie spotykają nas na co dzień. Owszem, wątki wojny, uwarunkowania i wojenna rzeczywistość są tutaj wplecione – co jest logiczne gdyż mocno oddziałuje to na codzienny tryb życia, ale nie jest nadto afiszowane w całej fabule. Serial przede wszystkim pokazuje, że wojna, jaka by nie była, to wielki dramat głównie dla zwykłym ludzi.

Ja, Nadzieja – czy będzie 2 sezon?

Na chwilę obecną nie ma potwierdzonych żadnych informacji aby drugi sezon miał powstać. Ten miniserial już od początku planowany był na 4 odcinki w formacie 2+2, tak tez ukazał się w ukraińskiej telewizji.

 

Serial na stronie Netflixa:

https://www.netflix.com/watch/81687911

SHARE
RELATED POSTS
teen titans go! vs teen titans
Teen Titans Go! vs. Teen Titans – serial, a może film?
Krakowskie potwory serial Netflix
Krakowskie potwory – czy warto obejrzeć?
Serial Mandalorian kiedy sezon 2
Drugi sezon serialu “The Mandalorian” – kiedy powstanie?

Leave Your Reply

*