Książki Recenzje

Gangsterska gra – Dominika Smoleń

gangsterska gra - dominika smoleń

Gangsterska gra to powieść osadzona w świecie mafijnym podsyconym erotyką, z którymi nie miałam wcześniej do czynienia i nie wiedziałam czego mam się po nim spodziewać. Ze względu na treść jest to książka dla osób 18+, a przynajmniej trzeba mieć świadomość iż ta książka należy do odważnych….

Nowy początek

Wcześniej czytałam jedną powieść Dominiki Smoleń, a mianowicie “Żar pocałunku”, której recenzję znajdziecie również na blogu. Widać, że autorka chciała zmienić drastycznie typ powieści, z których była wcześniej znana i spróbować czegoś nowego aby się rozwijać i dać upust swojej twórczości. Wiem, że nie jest to jedyna powieść tego typu i kolejne również chętnie przeczytam, aby sprawdzić czy bardziej mi się podoba świat mafijny czy historie z życia wzięte.

Gangsterska gra

Gangsterska gra jako jedna z nielicznych nie drażni mnie swoją “ludzką okładką”, a muszę nawet stwierdzić że mi się podoba. Dwójka modeli o nieskazitelnej aparycji, pół mrok, cegła sugerująca tyły życia nocnego i klubu syna mafijnego – przyszłego bosa.
Maksymilian, Erika a nawet Jasmine nie do końca są takimi bohaterami jakich byśmy się spodziewali. Pokazują swoje ludzkie twarze, problemy które dotyczą ich świata, ale w sposób który jesteśmy wstanie zrozumieć i przełożyć na nasz świat. Mają pewne zachowania, które mnie irytowały, ale przecież nie każdego człowieka musimy lubić; chodź to co wyprawiał Maksymilian wymagało solidnej reprymendy i mocno nie pochwalam takich zachować.
Sama fabuła jest ciekawa, zaskakująca i szybko mknie do przodu. Czasem tak prędko, że nim się obejrzymy a jesteśmy już znacznie dalej niż planowaliśmy. Napisanie czegokolwiek więcej niż tego co jest w opisie książki było by już spoilerami, których sama bardzo nie lubię. Każdy z czytelników sam powinien dowiadywać się po kolei jakie zmiany zastaną nasi bohaterowie w swoim życiu bez naprowadzania ich na nie.

Jestem po dwóch lekturach Dominiki Smoleń i nie wiem jeszcze, która wersja bardziej mi się podoba. Z pewnością będę chciała bliżej przyjrzeć się jej twórczości i sprawdzić co jest bliższe memu sercu.

Za egzemplarz książki dziękuję autorce 🙂

SHARE
RELATED POSTS
dobry omen Terry Pratchett Neil Gaiman
Dobry omen – Terry Pratchett & Neil Gaiman – recenzja
Instytut Stephen King recenzja książki
Instytut (2019) – Stephen King – w imię wyższego dobra
To be read, tbr na wakacje
“To be read” TBR na wakacje

Leave Your Reply

*