Horrory i Thrillery

Fatamorgana – czy to wszystko było złudzeniem?

Oriol Paulo Fatamorgana

Fatamorgana to kolejny film znanego reżysera Oriola Paula. Contratiempo (wcześniejszy film stworzony przez tego reżysera) to produkcja bardzo wysoko ocenia przez krytyków, dlatego film Fatamorgana powinien być równie dobry, jak nie lepszy.

Fatamorgana jest hiszpańskim thrillerem. Można go oglądać na platformie Netflix.
Wszystko zaczyna się od burzy i uderzenia pioruna. Świat Very i Leyra zmienia się o 180 stopni. Kobieta ratuje życie chłopca, natomiast traci własne. Utrata córki zmuszą ją do odtworzenia niecodziennej sytuacji, która wymaga od niej wielu poświęceń i perturbacji. Pomagając innym, można wiele stracić, ale także wiele dowiedzieć się na temat swojej codzienności. Jedno jest pewne, miłość do dziecka zwycięża wszystko, a w tym filmie postać matki i córki łączy silna, nierozerwalna więź.

Bardzo ciekawa fabuła przypominająca sytuacje z filmu Efekt Motyla. Fatamorgana jest niewątpliwie długim filmem, jednak cały czas trzyma widza w napięciu. Ciekawość każdej następnej sceny nie pozwala oglądającemu zasnąć czy zmienić kanał.

Thriller psychologiczny angażuje myślenie i rozważania na temat świata. Po obejrzeniu filmu następuje chwila refleksji i zastanowienia.

Główne role obstawione są przez popularnych aktorów. Męska należy do Alvaro Morte znanego z wielu produkcji Netflix, natomiast żeńska, do bardzo kobiecej i delikatnej Adriany Ugarte.

Fatamorgana zasługuje, na uwagę widzę. Jest to produkcja warta zobaczenia, wnosząca coś w życie. Jeżeli po obejrzeniu danego filmu mamy ochotę chwilę nad nim podumać, to film jak najbardziej jest wart uwagi i naszego czasu.

SHARE
RELATED POSTS
the meg recenzja
The Meg recenzja – Megalodon w akcji!
the deep house recenzja
The Deep House (2021) – recenzja
candyman 1992
Candyman (1992) – recenzja

Leave Your Reply

*