Książki

Gilliamesque i Twój Simon

Twój Simon i Gilliamesque

Ostatnio dostałam dwie książki, z których bardzo się cieszę. Obie są dla mnie bardzo interesujące ze względu na swoją tematykę. Jedna z nich to przedśmiertna autobiografia, druga opowiada o losach licealisty-geja. O czym mówię?

Gilliamesque – Terry Gilliam

Gilliamesque Terry Gilliam

źródło: zdjęcie własne

Książka została wydana w twardej oprawie, okładka prezentuje nam głowę pełną myśli, pomysłów czy rozważań Terry’ego Gilliama. Całość została podzielona na 15 rozdziałów, napisy końcowe oraz indeks. Strony są błyszczące, pełne tekstu różnych czcionek i wielkości. Całość została wzbogacona o liczne zdjęcia czy ilustracje nawiązujące do życia Terry’ego. Jest to jedna z bardziej kreatywnych książek jakie przyszło mi oglądać. Wygląda jak pisana przez szaleńca, ale w końcu… mamy do czynienia z nietuzinkowym umysłem, który włożył dużo pracy w popkulturę by zostać zapamiętanym. Zobaczymy jak będzie mi się czytało tą przedśmiertną autobiografie.

Wydawnictwo Planeta

Ilość stron: 308

Cena okładkowa: 69,90 zł

Nie zapomnijcie o hashtagach do Instagrama: #GilliamesquePL #czytamGilliama #wydawnictwoplaneta

 

Twój Simon – Becky Albertalli

źródło: zdjęcie własne

Twój Simon – Becky

Albertalli

Rozwiewając wszystkie wątpliwości, mówię oczywiście o książce „Simon oraz inni homo sapiens”. Skąd wiec taki tytuł? Książka dostała nową okładkę ze względu na premierę filmu, więc i nowy tytuł…. Książka została wydana w miękkiej obwolucie ze skrzydełkami. Motyw „myślącej chmurki” towarzyszy nam przy rozpoczęciu każdego rozdziału. Nie mogę już się doczekać aż przeczytam tę książkę, lubię pozycję opowiadające o sytuacjach, które mogły się wydarzyć naprawdę. Jestem wtedy wstanie lepiej wczuć się w sytuacje tych osób i sobie lepiej to wyobrazić.

Powieści opowiadające o problemach młodzieży, przedstawiające ich zmartwienia, rozterki czy radości powinny być pozycjami obowiązkowymi dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Szkoły, które również chcą zwracać uwagę na relacje i problemy między ludzkie, mogą otrzymać „Materiały edukacyjne dla nauczycieli”. Znajdziemy tam 8 zadań do wykonania na lekcjach języka polskiego bądź na godzinie wychowawczej. Oczywiście, najpierw klasą trzeba iść do kina 😉 Do końca roku zostało już niewiele czasu, wiec może warto skorzystać? Materiały przygotowane dla ostatnich klas w gimnazjum oraz liceum.

Wydawnictwo Papierowy Księżyc

Ilość stron: 304

Cena okładkowa: 37,90 zł

Nie zapomnijcie o hashtagach do Instagrama: #TwojSimon #czytamSimona #simonorazinnihomosapiens @papierowyksiezyc

SHARE
RELATED POSTS
gangsterska gra - dominika smoleń
Gangsterska gra – Dominika Smoleń
Demony. Pokusa
Demony. Pokusa – Lisa Desrochers
Demony. Grzech Pierworodny – Lisa Desrochers

Leave Your Reply

*