Horrory i Thrillery

Pusty człowiek (2020) – recenzja

pusty człowiek recenzja

Kiedy to miejsca legenda staje się rzeczywistością – możesz być pewny że mamy do czynienia ze złem zwanym: Pusty człowiek (The Empty Man).

Pusty człowiek (The Empty Man) – o czym jest?

Były policjant chce pomóc swojej koleżance rozwiązać zagadkę zaginięcia jej córki. W toku wychodzi na jaw, iż zaginiona wraz z przyjaciółmi wierzy w tajemnicza postać, wprost z nadprzyrodzonego świata – Empty Man (Pusty człowiek). Gdy wezwie się Pustego człowieka, w odpowiednim, ale nadwyraz prostym rytuale, na lokalnym moście, po trzech dniach Empty Man przybywa. I tak też po kilku dniach zostają odnalezione ciała dziewczyny i jej przyjaciół, a zagadkowe, tajemnicze i niewyjaśnione sytuacje zdają się jedynie nawarstwiać.

Pusty człowiek (The Empty Man) – czy warto obejrzeć?

W mojej ocenie, film nie wykorzystał swoje potencjału. Zapowiadał się całkiem ciekawie, na dobry psychologiczny horror, wręcz ocierający się o pewnego rodzaju mistycyzm. Skończył natomiast jako przewartościowany obraz, z wysokimi aspiracjami ale nieco gorszym fabularnym zakończeniem. Mimo wszystko zdecydowanie polecam do obejrzenia tenże film. Warto jest uwagi i spędzenia 1,5h na jego projekcji. Wszakże raczej nie wniesie niczego szczególnego do Waszego życia, raczej nie będzie zapamiętany na dłuższą metę za żaden z istotnych i odciskających się w pamięci urywków filmu, ale pozwoli Wam spędzić w miarę przyzwoicie owe półtorej godziny 🙂

Pusty człowiek (The Empty Man) – gdzie można obejrzeć?

Film miał premierę w 2020 roku. Dostępny jest do obejrzenia na platformie Disney+ (w wersji z polskim lektorem a także polskimi napisami).

Pusty człowiek (The Empty Man) – trailer

Na koniec, już tradycyjnie, wrzucam jeszcze link do trailera 🙂

SHARE
RELATED POSTS
lśnienie 1980 recenzja
Lśnienie (1980) – horror, który prowokuje do myślenia
ostatnia wieczerza netflix recenzja
Ostatnia wieczerza (2022) – recenzja
Zakonnica The Nun 2018 recenzja
Zakonnica (The Nun) 2018 – recenzja

Leave Your Reply

*