Horrory i Thrillery

Cold Creek Manor (2003) – recenzja

cold creek manor recenzja

Czy nowo zamieszkałeś rodzinie, po przeprowadzce z dużego miasta na wieś, uda się wyjść cało z dość konfliktowej sytuacji? Dowiedzie się tego niewątpliwie po obejrzeniu filmu Cold Creek Manor.

Cold Creek Manor – o czym jest?

Rodzina, z normalnymi problemami małżeńskimi jak i kłopotach przy dorastającej dwójce dzieci, przenosi się z Nowego Jorku na wieś, do starego domu, którymi kupili po bardzo okazjonalnej cenie. Wraz z domem zakupili duży przestronny teren – farmę. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że kupili dom z historią – i to dość przerażającą. A na domiar złego, były właściciel domu wyszedł właśnie z więzienia, odbywając w nim 5-letni wyrok i nie tylko nie do końca toleruje obecność nowych właścicieli, ale także nie chce aby historia jego rodziny i jego przerażający i tajemniczy sekret wyszedł na światło dzienne.

Cold Creek Manor – czy warto obejrzeć?

W moje subiektywnej ocenie jest to dobry film do obejrzenia na raz. Akcja w miarę daje radę, zwroty ciekawe, choć nie zawsze zaskakujące. Brakuje tutaj trochę głębi postaci ja i dreszczyku emocji, ale cóż, nie każdy film musi mieć idealnie zbudowaną linię rosnącego napięcia. Film jest określany jako Detektywistyczny / Thriller – i taki dokładnie jest. Szukałem do prawny w nim elementów horroru – nie znalazłem 😉 A szkoda 🙂

P.S. Na uwagę zasługuje w tym filmie także obsada, a szczególnie Sharon Stone :).

Cold Creek Manor – gdzie można obejrzeć?

Film miał premierę w 2003 roku, kiedy to do obejrzenia był w kinach. Dostępny jest również na płytach DVD, ale i również na platformie Disney+ (w wersji z polskim lektorem a także polskimi napisami).

Cold Creek Manor – trailer

Na koniec, już tradycyjnie, wrzucam jeszcze link do trailera 🙂

SHARE
RELATED POSTS
obecność 2 2016 recenzja
Obecność 2 – 2016 – pozycja obowiązkowa
annabelle recenzja
Annabelle – film którego prawdziwy horroromaniak nie może pominąć
lśnienie 1980 recenzja
Lśnienie (1980) – horror, który prowokuje do myślenia

Leave Your Reply

*