Horrory i Thrillery

Delirium (2018) – recenzja

delirium 2018 recenzja

Do filmu Delirium podchodziłem z pewną rezerwą. Szukałem po prostu ciekawego horroru, który mógłbym obejrzeć z dziewczyną wieczorem, który jednocześnie nie zanudzi nas swoją fabułą bądź bezsensownym przebiegiem wydarzeń. Nie miałem w prawdzie dużych oczekiwań, ale to co nas spotkało … to z czym się zetknęliśmy i czego doświadczyliśmy, przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

Dlaczego nie polecam Delirium (2018)

… i tyle w tym temacie 🙂

Dlaczego polecam Delirium (2018)

Film en niezwykle miło nas zaskoczył. Był dokładnie tym, czego potrzebowaliśmy, czego się wręcz nie spodziewaliśmy. O ile na fabułę można nieco ponarzekać (choć i tego się nie ośmielę), to zwroty akcji były naprawdę rewelacyjne. Ponadto, osobiście uwielbiam zabawę z widzem, gdzie reżyser miesza rzeczywistość z fantazją oraz demonami kłębiącymi się w głowie bohatera. W pewnym momencie tracimy orientację, co jest prawdą a co fałszem, co jest rzeczywistością a co jedynie wyimaginowanym obrazem stworzonym przez chory umysł głównego bohatera …

Delirium – czy warto obejrzeć?

Swoim skromnym zdaniem, zdecydowanie polecam tę produkcję. Niesamowity film, który wielokrotnie nas zaskoczy. Film stosunkowo logiczny, z drobnymi “głupimi i nierozsądnymi” decyzjami bohaterów, które jednakże można w jakimś stopniu wyjaśnić. Delirium ponadto miało swoje kilka mocnych momentów, w których naprawdę podskoczyliśmy, a serce nagle zaczęło szybciej i mocniej bić, jak gdyby chciało wyrwać się z piersi i wyjść z pokoju.

A jeżeli jeszcze Was nie zachęciłem, polecam zapoznać się z oficjalnym trailerem:

Trailer – Delirium (2018)

SHARE
RELATED POSTS
złe miejsce - zapowiedź
Złe miejsce – w kinach już od 25 października – zapowiedź
mama 2013 recenzja
Mama 2013 recenzja – baśń z grozą w tle
co robimy w ukryciu recenzja
Co robimy w ukryciu (2015) – recenzja

Leave Your Reply

*