Gadżety

Srebrna Moneta kolekcjonerska Krew Elfów 5$ – Wiedźmin

srebrna moneta krew elfów 5$ wiedźmin

Już w lutym 2022 roku swoją premierę emisji będzie miała kolejna moneta kolekcjonerska z serii Wiedźmina. “Krew Elfów” dostępna będzie w nakładzie 2000 sztuk, a jej nominał wynosi 5$. Produkcją monety zajmuje się Mennica Gdańska, a jej sprzedaż zaplanowana jest od 30 marca 2022 roku. Trzeba przyznać, że to nie lada gratka dla wszystkich fanów Wiedźmina i kolekcjonerów wyjątkowych monet.

Srebrna moneta z drewnianą wstawką

Jak każda moneta z kolekcji Wiedźmina, również ta najnowsza wygląda naprawdę okazale. Wykonana jest z 62,2 gramów czystego srebra próby 999. Średnica monety to 45 mm, a na jej rewersie znajduje się motyw sceny z książki Andrzeja Sapkowskiego, z rozdziału “Krew Elfów”. Jest to atak grupy komando Scoia’tael na krasnoludzką karawanę, z którą podróżowali Geralt i Ciri. Całość dopracowana jest z uwzględnieniem najmniejszego szczegółu. Uważny fan Wiedźmina dostrzeże na motywie liczne symbole, istotne dla “Wiedźmina”. Liczne akcenty zostały specjalnie wyróżnione, na przykład krew rannych ozdobiono czerwonym złotem. Dekorem jest też koło wykonane z twardego drewna.
Nie mniej wyjątkowy jest awers monety. Znajdują się na nim ornamenty i symbole związane z Elireną. Nawiązuje do niej między innymi wiewiórka w medalionie gotyckim oraz krzewy różane. W centralnej części monety umieszczono również płytę z płaskorzeźbą Elireny. Tam też zawarto wszelkie informacje o monecie, jej nominał (5$), emitencie oraz próbie srebra.

Moneta Wiedźmina dla kolekcjonerów i na prezent

Kolekcjonerzy monet i fani Wiedźmina już zacierają ręce. “Krew Elfów” jest już kolejną, jaką na rynek wypuściła Mennica Gdańska. Co ważne, ma nie tylko wartość kolekcjonerską. Czy wiesz, że wartość pierwszej monety “Ostatnie Życzenie” z 2019 roku wzrosła aż o 400%?! Jak widać, nabywanie unikatowych monet może być też doskonałym sposobem na inwestowanie i pomnażanie swoich oszczędności.

Moneta z motywem Krew Elfów jest też świetnym pomysłem na prezent, szczególnie, jeśli ten ma być wręczony fanowi “Wiedźmina”. Zapakowana w eleganckie pudełko z drewna i dołączonym certyfikatem autentyczności z całą pewnością zrobi ogromne wrażenie.

Cena “katalogowa” najnowszej monety z kolekcji “Wiedźmina” zatytułowana “Krew Elfów” to 2 999 złotych.

Pamiętaj, że Mennica Gdańska wypuszcza tylko jeden wzór monety z tej kolekcji rocznie. Plan emisyjny następnych wygląda następująco:

  • Czas pogardy (2022)
  • Chrzest Ognia (2023)
  • Wieża Jaskółki (2024)
  • Pani Jeziora (2025)
  • Sezon burz (2026)

Poszukujesz tej monety i chciałbyś nabyć ją w atrakcyjnej cenie? Zapraszamy do komentowania, ustalamy właśnie z jednym z naszych partnerów, możliwość uzyskania specjalnego kodu rabatowego obniżającego cenę zakupu monety 🙂

P.S. W detalicznej sprzedaży moneta w Mennicy Gdańskiej wyprzedała się w rekordowym czasie – 4,5 godziny. Nie jest ona już niestety dostępna w sprzedaży detalicznej. Ale uwaga, prawdopodobnie będzie można nabyć także egzemplarze od partnerów Mennicy Gdańskiej, którzy monety pozyskują z zakupów hurtowych 🙂 Będziemy na bieżąco informować!

Niniejszym artykułem nie namawiamy nikogo do inwestycji, ani nie sugerujemy jakichkolwiek zysków. Jedynie informujemy o dostępności produktu oraz recenzujemy produkt.

SHARE
RELATED POSTS
srebrna moneta 5$ chrzest ognia
Moneta kolekcjonerska Chrzest Ognia 5$ z kultowej serii Wiedźmin – co ją wyróżnia?
Gemina Moondrive
Gemina od Moondrive
pudeło gobston alley box
Styczniowy box od Gobston Alley

Leave Your Reply

*