Gadżety

Moneta kolekcjonerska Miecz Przeznaczenia 5$ – recenzja

moneta wiedźmin 5$ miecz przeznaczenia

Druga moneta kolekcjonerska od Mennicy Gdańskiej, która kontynuuje serię „The Witcher”. Precyzyjne wykonanie oraz inwestycja na lata w jednym kawałku czystego srebra. Poznaj szczegóły tej niesamowitej pamiątki, której zapragną prawdziwi fani świata Wiedźmina.

Zdjęcie producenta – Mennica Gdańska

Po sukcesie monet z części „Ostatnie życzenie”, tym razem fani mogą uraczyć się wyjątkowymi okazami z kolejnych książkowych przygód o Wiedźminie. Mowa oczywiście o zbiorze opowiadań „Miecz Przeznaczenia”. To tu poznajemy kluczowe dla całej serii wydarzenia, które będą miały decydujący wpływ na formowanie się kompani Geralta w kolejnych książkach, poczynania Ciri oraz wypełnienie przeznaczenia głównych bohaterów. Motywem przewodnim proponowanej monety jest opowiadanie z Lasu Brokilon, w którym Biały Wilk po raz pierwszy spotyka księżniczkę Cintry i uświadamia sobie, że to ona jest owym dzieckiem-niespodzianką obiecanym mu lata temu.

Moneta kolekcjonerska Wiedźmin 5$ – Miecz Przeznaczenia

Pięciodolarowa moneta Miecz Przeznaczenia jest wykonana z najczystszego srebra o próbie 999. Jej średnica to 45 mm, a waga wynosi 62,2 g. Szczególny charakter tej monety inwestycyjnej nadają detale wykonane ze złota oraz szlifowanego szkła. Ręczna praca nad tymi szczegółami sprawia, że każdy egzemplarz ma swoją wyjątkową wartość. Dodatkowo całość powstała w wysokim reliefie, który zwiększa efekt trójwymiarowości.

Zdjęcie producenta – Mennica Gdańska

Wygląd monety Wiedźmin Miecz Przeznaczenia

Awers monety, oprócz wizerunku królowej Elżbiety II, przedstawia fragment lasu Brokilon, dodatkowo udekorowany stylizowanymi ornamentami. Skrzyżowane strzały nawiązują do niezwykłych umiejętności łuczniczych driad, mieszkanek Lasu Śmierci. O niewątpliwym powiązaniu z historią Geralta świadczy z kolei medalion z wilkiem u dołu monety oraz wiedźmińskie miecze.

Na rewersie monety widać wyjątkową scenę z drugiej części opowiadań Sapkowskiego. Jest to kluczowy moment, w którym ujawnia się przeznaczenie ciążące na Geralcie oraz małej Ciri. W przedstawionej scenie księżniczka ma wypić magiczną Wodę Brokilonu, która przemieni ją w driadę. Czy Lwiątko z Cintry przejdzie próbę? Kielich, wykonany ze szlifowanego, zielonego szkła, z dodatkiem płatków złota, podaje królowa Eithné, a towarzyszy jej sympatyzująca z Wiedźminem, Braenn. Na drugim planie Geralt właśnie zabija wija swoim mieczem, który pokryty został warstwą czystego złota.

Zdjęcie producenta – Mennica Gdańska

Moneta kolekcjonerska Wiedźmin – gdzie kupić i w jakiej cenie

Moneta dostępna jest przede wszystkim na rynku wtórnym, ze względu na wyprzedany nakład z rynku pierwotnego. Ceny w obecnej chwili osiągają około 3000-3500 zł. Moneta oprócz wspaniałego wykonania, jest także w odpowiedni sposób zapakowana. Eleganckie opakowanie monety służy jednocześnie do jej przechowywania oraz eksponowania. Niewielka skrzyneczka wykonana została w całości z drewna, a jej wierzch zdobi symbol cechu Wilka. Zielony materiał wyścielający wnętrze znakomicie komponuje się z detalami na monecie. Można dodatkowo pochwalić się certyfikatem autentyczności, który w opakowaniu również ma swoje miejsce. Mennica Gdańska emitowała limitowaną liczbę 2000 sztuk monet o wartości 5$. Walutą jest tu dolar wyspy Niue i co ciekawe, egzemplarze te zostaną wpuszczone w oficjalny obieg! Warto podkreślić inwestycyjną wartość monety Miecz Przeznaczenia, ze względu na kruszec z którego jest wykonana. Wysokiej klasy srebro o próbie 999 dodatkowo w postaci gadżetu kolekcjonerskiego, to świetna okazja do ulokowania swoich oszczędności, a nawet ich zwielokrotnienia w przyszłości!

Niniejszym artykułem nie namawiamy nikogo do inwestycji, ani nie sugerujemy jakichkolwiek zysków. Jedynie informujemy o dostępności produktu oraz recenzujemy produkt.

SHARE
RELATED POSTS
monsteriada.pl
Świat gadżetów kolekcjonerskich: najlepsze skarby dla prawdziwych miłośników
Once upon a candle
June box *To the star* od Once upon a candle
srebrna moneta 5$ chrzest ognia
Moneta kolekcjonerska Chrzest Ognia 5$ z kultowej serii Wiedźmin – co ją wyróżnia?

Leave Your Reply

*