Gadżety

Wiedźmin: Stary świat / The Witcher: Old world – gra planszowa

wiedźmin stary świat gra planszowa

Mamy to! 25 maja 2021 ruszyły zbiórki społecznościowe na kickstarterze i zagramw.to na szeroko zapowiadaną grę planszową osadzona w świecie Wiedźmina.

Wiedźmin: Stary świat – kilka słów na temat genezy

Gra planszowa była już zapowiada od dłuższego czasu. Mówiło się o niej, że będzie niesamowita przygodą dla każdego gracza. pierwotnie miała być przeznaczona dla 2-5 graczy. Za projekt mechaniczny gry odpowiedzialną osobą został Łukasz Woźniak. Warto nadmienić iż gra planszowa Wiedźmin: Stary świat, powstała we współpracy z CD PROJEKT RED.

The Witcher: Old world – kilka słów na temat fabuły

Jak sam tytuł wskazuje, w Starym Świecie wcielamy się w jednego z pięciu wiedźminów. Każdy z nich pochodzi z innej szkoły Wiedźmińskiej. Mamy tutaj zatem szkołę Wilka, Żmii, Niedźwiedzia, Gryfa i Kota. Każdy z nich cechuje się unikalnymi cechami podstawowymi. W trakcie gry mamy za zadanie eksplorować mapę, zdobywać trofea, rozwijać postacie, wykonywać powierzone zadania i … walczyć z potworami 🙂 Jest to typowa gra przygodowa, w której znaczącą rolę odgrywa budowana podczas rozgrywki talia kart. Można zatem rzec, że jest to gra planszowo-karciana. The Witcher: Old world osadzony jest w dawnych czasach, wieki przed narodzinami Geralta. Na pierwszy rzut oka jednakże, buduje niesamowity klimat i atmosferę co zapowiada wiele godzin fantastycznej rozrywki.

Wiedźmin: Stary świat – dla kogo?

Gra, dzięki swojej ładnej wizualizacji, wysokiej jakości wykonaniu, mechanice na przyzwoitym poziomie trudności jak i regrywalności, przeznaczona jest nie tylko dla fanów Wiedźmina, nie tylko dla planszówkowych nerdów, ale również dla każdego, kto chciałby rozpocząć swoja przygodę w tym niesamowitym świecie. Gra pierwotnie była przeznaczona od 2 do 5 osób. W ramach odblokowania kolejnych poziomów na kickstarterze, otrzymaliśmy rozbudowanie i tryb solo (tryb jednoosobowej rozgrywki) a także szereg innych ciekawych dodatków (dodatkowe potwory, dodatek do gry: Dziki Gon, rozbudowane karty ataków czy kolejnego grywalnego “Wiedźmina”).

The Witcher: Old world – kiedy premiera?

Data dostawy (premiery gry) zaplanowana jest na czerwiec 2022 roku. Musimy zatem nieco uzbroić się w cierpliwość i poczekać dobry rok na wydanie gry planszowej. Ale jesteśmy pewni, że na pewno będzie warto!

Gdzie kupić grę planszowa Wiedźmin?

Obecnie możliwe są dwie drogi zakupu w ramach zbiórek społecznościowych. Jest to forma jakoby preordera (przedsprzedaży). Wydawca określa jaką kwotę minimalną potrzebuje zebrać, aby doszło do wydania gry planszowej. Można od razu dokonać zakupu produktu, bądź po prostu wesprzeć określoną kwotą, jako samą inicjatywę powstania produktu.

Zbiórka cieszy się niezwykle dużą popularnością. Cel zbiórki został osiągnięty w przeciągu około 20 minut od jej rozpoczęcia (100.000 zł) natomiast w mniej niż 24 godziny, w momencie gdy piszemy tę recenzję kwoty zbiórki sięgają niebagatelnych kwot:
zagramw.to – 1 938 061 zł
kickstarter – 8,473,331 zł
liczniki cały czas rosną 🙂

Odpowiadając zatem na pytanie, gdzie zakupić planszówkę (bądź trafniej byłoby powiedzieć: planszówko-karciankę):
Zachęcamy wszystkich do skorzystania z możliwości zakupu na zagramw.to:
https://zagramw.to/wiedzmin-stary-swiat

ewentualnie wersja ogólnoświatowa:
https://www.kickstarter.com/projects/goonboard/the-witcher
(cenowo w Euro wychodzi nieco drożej niż w PLN).

Wersja standardowa i wersja deluxe – jakie różnice?

Wersja podstawowa jest w pełni wartościowym produktem który pozwoli nam na wiele godzin zabawy. Jej koszt na zagramw.to wynosi: 289 zł

Do dyspozycji jest również wersja Deluxe. W jej ramach otrzymuje wersje standardową wzbogacona o 15 plastikowych, solidnie wykonanych figurek potworów. Koszt wersji The Witcher: Old world Deluxe wynosi: 519 zł

Ponadto, jeżeli zakupu dokonamy w przeciągu pierwszych 24 godzin od uruchomienia zbiórki, gratis otrzymujemy figurkę konna Eredina o wartości 33 zł.

SHARE
RELATED POSTS
Halloween Candy Box
Halloween Candy Box od Coś Słodkiego
Velociraptor i Tyrannosaurs Rex od Funko
Velociraptor i Tyrannosaurs Rex
słodycze Harry Potter
Poczuj nowe smaki słodkości z serii Harry Potter

Leave Your Reply

*