Gadżety

Pierwsza na świecie moneta w kształcie figurki – Wiedźmin 50$

biały wilk moneta wiedźmin 1 kg figurka mennica gdańska

Wszystko zaczęło się od opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, ale popularność Wiedźmina przekroczyła dziś najśmielsze oczekiwania samego autora. Geralta z Rivii możemy postawić na równi z takimi kultowymi superbohaterami jak Superman czy Batman, a merchandizing związany z tym uniwersum jest dziś na topie.

Wiedźmin to nie tylko seria poczytnych książek i gier komputerowych, czy chętnie oglądany serial. To przede wszystkim silna marka, której wartość rośnie z kolejnym rokiem. Właśnie dlatego gadżety kolekcjonerskie sygnowane znakiem Białego Wilka są tak bardzo popularne.

Pierwsza na świecie moneta – figurka Wiedźmin

Prezentujemy jedyną w swoim rodzaju monetę 50$ w kształcie figurki. To pierwszy tego rodzaju produkt numizmatyczny wykonany ze srebra o próbie 999 oraz stopu miedzioniklu. Statuetka wraz z podstawą ma wysokość 152,6 mm i waży 1,08 kg. Taka monumentalna wielkość pozwala na podziwianie wszelkich niuansów zdobniczych, a tych jest tu naprawdę sporo! Figurka przedstawia Geralta w swoim klasycznym rynsztunku – lekkiej, skórzanej zbroi nabijanej ćwiekami. Na piersi Wiedźmina krzyżują się pasy łączące poszczególne elementy pancerza. Znad koszuli wyłania się nieodzowny atrybut łowcy potworów z Kaer Morhen, czyli medalion cechu Wilka. Artyści z Mennicy Gdańskiej nie zapomnieli o obowiązkowych dwóch mieczach: srebrnym oraz stalowym. Geralt trzyma w dłoni ten umownie przeznaczony na potwory – można dostrzec na nim nawet ślady inskrypcji tłumaczonej jako: „Mój błysk przebije ciemności, moja jasność mrok rozproszy”.

Nominał i kraj emisji

Ta wyjątkowa trójwymiarowa moneta o nominale 50 dolarów Niue została wydana w ograniczonym nakładzie liczącym zaledwie 100 sztuk. Dolary wyspy Niue to realna waluta obowiązująca na niewielkiej pacyficznej wysepce. Jest to znany na świecie miernik wartości monet kolekcjonerskich. Państewko należy do terytoriów zamorskich Wielkiej Brytanii, stąd na awersie znajduje się podobizna królowej Elżbiety II.

Popularność Białego Wilka!

Nie da się ukryć, że owa moneta przede wszystkim jest przeznaczona dla kolekcjonerów, którzy jednocześnie chcą spróbować inwestycji. Zakup limitowanej monety – figurki warto skrupulatnie przemyśleć – jak przy każdej innej inwestycji! Zobacz co wpływa na walory kolekcjonerskie recenzowanej monety figurki:

  • surowiec (srebro o próbie 999) i wadze blisko 1 kg
  • limitowana ilość (100 sztuk)
  • wyjątkowość monety (pierwsza na świecie moneta w kształcie figurki)
  • popularność Wiedźmin/The Witcher

Plan emisyjny:

1. Wiedźmin, Biały Wilk (2021)
2. Ostatnie Życzenie (2022)
3. Miecz Przeznaczenia (2023)
4. Yennefer, Czarodziejka z Vengerbergu (2024)
5. Krew Elfów (2025)
6. Czas pogardy (2026)
7. Jaskier, Trubadur (2027)
8. Chrzest Ognia (2028)
9. Wieża Jaskółki (2029)
10. Ciri, Dziecko Niespodzianka (2030)
11. Pani Jeziora (2031)
12. Sezon burz (2032)

Niniejszym artykułem nie namawiamy nikogo do inwestycji, ani nie sugerujemy jakichkolwiek zysków. Jedynie informujemy o dostępności produktu oraz recenzujemy produkt.

SHARE
RELATED POSTS
Chill box, czyli prezent vol.2 na dzień kobiet
Chill box, czyli prezent vol.2 na dzień kobiet
biały wilk wiedźmin moneta 10$ figurka mennica gdańska
Pierwsza na świecie moneta w kształcie figurki – Biały Wilk Wiedźmin 10$
Chill box
Chill box, czyli prezent na dzień kobiet!

Leave Your Reply

*