Gadżety

Pierwsza na świecie moneta w kształcie figurki – Biały Wilk Wiedźmin 10$

biały wilk wiedźmin moneta 10$ figurka mennica gdańska

Amerykanie mają człowieka-nietoperza i człowieka-pająka, ale za to my możemy się pochwalić prawdziwym Białym Wilkiem! Saga o Wiedźminie to idealny przykład na to, jak połączyć “słowiańską mitologię” z magią fantastycznego świata i odnieść światowy sukces!

Fenomen popularności Wiedźmina zaowocował istnym wysypem gadżetów kolekcjonerskich związanych z cyklem Sapkowskiego, grami od CD Projekt czy serialem Netflixa. Tym razem Mennica Gdańska składa hołd naszemu narodowemu bohaterowi, wydając serię 12 srebrnych monet w kształcie figurek. To pierwszy na świecie taki przedmiot dla kolekcjonerów!

Trójwymiarowa moneta z Geraltem

Przedstawiamy monetę-statuetkę o nominale 10$. Została wykonana z pierwszej jakości srebra próby 999 oraz stopu miedzi i niklu (próba całości: Ag 925). Ta 5-uncjowa figurka (155,5g) ma 8 cm wysokości i stanowi doskonałe wyobrażenie Geralta z Rivii. Już na pierwszy rzut oka zachwyca cała masa detali, jakie artystom udało się oddać na niewielkiej powierzchni. Na surowej twarzy Wiedźmina widać nawet takie szczegóły jak blizna biegnąca przez lewe oko czy bruzdy na czole. Sam Gwynbleidd ukazany został w postawie kroczącej z wyciągniętym przed siebie mieczem, jakby właśnie miał szykował się do zgładzenia kolejnego potwora. Uważny fan dostrzeże charakterystyczne cechy bohatera: nabijany ćwiekami pancerz, dwa miecze (jeden z inskrypcją) oraz medalion cechu Wilka.

Realna jednostka monetarna

Ten wyjątkowy gadżet jest jednak nie tylko statuetką do podziwiania na półce, ale i realnym środkiem płatniczym wypuszczonym do obiegu na wyspie Niue, zależnym terytorium Wielkiej Brytanii. Dolar Niue to znana numizmatykom waluta, w której emitowane są kolekcjonerskie serie bilonów z całego świata (w tym oficjalne monety Star Wars). Możesz więc naprawdę płacić tą niecodzienną monetą w kształcie figurki, choć w obrębie oceanicznego państewka.

Sypnij groszem na Wiedźmina!

To jeszcze nie wszystko! Kolekcjonerzy dostrzegają w tejże serii jak i pojedynczej figurce walor inwestycyjny, lokacyjny. Prezentowana przez nas moneta jest pierwszą srebrną figurką wśród gadżetów kolekcjonerskich z uniwersum. Moneta posiada swoją wartość – kruszcu, oraz dodatkowo wartość kolekcjonerską. Warto zwrócić uwagę, że nakład monety jest limitowany do 1000 szt.

Plan emisyjny:

1. Wiedźmin, Biały Wilk (2021)
2. Ostatnie Życzenie (2022)
3. Miecz Przeznaczenia (2023)
4. Yennefer, Czarodziejka z Vengerbergu (2024)
5. Krew Elfów (2025)
6. Czas pogardy (2026)
7. Jaskier, Trubadur (2027)
8. Chrzest Ognia (2028)
9. Wieża Jaskółki (2029)
10. Ciri, Dziecko Niespodzianka (2030)
11. Pani Jeziora (2031)
12. Sezon burz (2032)

Niniejszym artykułem nie namawiamy nikogo do inwestycji, ani nie sugerujemy jakichkolwiek zysków. Jedynie informujemy o dostępności produktu oraz recenzujemy produkt.

SHARE
RELATED POSTS
profumo labo
Wody perfumowane dla kobiet produkcji Profumo Labo
LEGO Harry Potter, czyli kalendarz adwentowy 75964
LEGO Harry Potter, czyli kalendarz adwentowy 75964
pudeło gobston alley box
Styczniowy box od Gobston Alley

Leave Your Reply

*