Zapowiedzi

Filmowe premiery sierpień 2018

Filmowe premiery sierpień 2018

Kolejny miesiąc za nami i trzeba zastanowić się, które filmowe premiery sierpnia są warte uwagi. Na kilka filmów czekam już od dłuższego czasu, a kilka z nich zaciekawiło mnie gdy pisałam tego posta 🙂  Żeby już nie przedłużać, zapraszam do przeczytania moich propozycji.

 

Ant-Man i Osa  – “Scott Lang boryka się z konsekwencjami swoich życiowych wyborów tak w roli superbohatera, jak i ojca. Kiedy stara się pogodzić życie rodzinne z obowiązkami Ant-Mana, Hope van Dyne i dr Hank Pym powierzają mu kolejną pilną misję. Scott musi ponownie założyć kostium Ant-Mana i nauczyć się walczyć u boku Osy, aby wspólnie odkryć sekrety z przeszłości.

Premiera światowa: 04-07-2018

Premiera Polska: 03-08-2018

Uwielbiam filmy Marvela oraz DC Comics, stąd nie mogłabym przegapić tego filmu. Sam Ant-Man jest niezwykle zabawny i dowcipny w swojej postaci oraz potrafi zjednać sobie serca wszystkich. Dodatkowo jest on jednym z nielicznych superbohaterów, którzy mają rodzinę i starają się jej nie zawieźć. W dodatku córka w niego wierzy <3

 

Odnajdę Cię  – “Trwa policyjna obława na żołnierza (Dariusz Chojnacki), który ma na sumieniu niemal wszystkich członków swojego oddziału. Przestępcę udaje się zwabić w pułapkę, ale doświadczona policjantka Justa (Ewa Kaim) popełnia prosty błąd i ścigany wymyka się obławie. W konsekwencji uchybień, kobieta zostaje wysłana na przymusowy urlop. Ambicja dyktuje jej jednak inne rozwiązanie. Zamiast zająć się narastającymi problemami we własnej rodzinie, porzuca wszystko i wraca do miasteczka swojego dzieciństwa, gdzie dorastał również jej przeciwnik. Podczas gdy Justa szuka tropów, mogących doprowadzić ją do kryjówki przestępcy, ten dociera do jej bliskich i porywa córkę policjantki – Lenę. Postawiona pod ścianą kobieta, by uratować dziecko, będzie musiała popełnić przestępstwo, ryzykując życie Grzegorza (Piotr Stramowski) – ostatniego z ocalałych żołnierzy. Chcąc wybrnąć z sytuacji, Justa rozpoczyna ryzykowną grę z prześladowcą. Stawką w zaciętym pojedynku na spryt i intelekt jest życie jej ukochanej córki.

Zapowiedź filmu na blogu

Premiera: 03-08-2018

Nie jestem dużą fanką thillerów sensacyjnych, ale staram się oglądać polskie produkcje jeśli wydają się być tego warte 🙂 Dodatkowo mamy tutaj interesującą obsadę aktorską: Ewa Kaim, Dariusz Chojnacki, Michał Żurawski czy Piotr Stramowski. Jedno co zauważyłam przy polskich produkcjach, jeśli nie jest to komedia to każdy film ma nałożony jakiś ciemniejszy filtr dla dodania mu powagi. Nie rozumiem do końca tego zabiegu, ale wzrok już się chyba przyzwyczaił 🙂

 

Krzysiu, gdzie jesteś?  – “Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie! Gdy mały Krzyś dorósł i znalazł się na życiowym zakręcie, jego wierni towarzysze dzieciństwa – Kubuś, Prosiaczek, Kłapouchy i Tygrysek – wyruszają ze Stuwiekowego lasu do Londynu, by przypomnieć mu magię dzieciństwa.

Zapowiedź filmu na blogu

Premiera światowa: 01-08-2018

Premiera Polska: 17-08-2018

Każdy z nas chyba zna Kubusia Puchatka, Krzysia oraz resztę przyjaciół. Kiedy wychodzi taki film idzie się na niego z sentymentu czy z miłości do tych postaci. Jest użyty jeden z najpopularniejszych i ulubionych przeze mnie cytatów. Nie wiem tylko czy wygląd Prosiaczka, Kubusia czy Tygryska mnie do siebie przekona; przypominają troszkę zmechacone maskotki. Wierzę, że mimo to film będzie ciekawy  nie okaże się nic nie wartą produkcją 🙂

 

Bajecznie bogaci Azjaci  – “Pochodząca z Nowego Jorku Rachel Chu (Wu) zgadza się pojechać ze swoim długoletnim chłopakiem — Nickiem Youngiem (Golding) do Singapuru na ślub jego najlepszego przyjaciela. Rachel cieszy się, że po raz pierwszy zobaczy Azję, ale jednocześnie denerwuje się przed spotkaniem z rodziną Nicka. Ponadto zupełnie niespodziewanie dowiaduje się, że jej chłopak nie wspomniał o kilku kluczowych szczegółach ze swojego życia. Okazuje się, że to nie tylko potomek jednej z najzamożniejszych rodzin w kraju, ale także jeden z najbardziej pożądanych kawalerów. Fakt, że Rachel jest jego dziewczyną, sprawia, że biorą ją za cel zazdrosne panny z towarzystwa, a co gorsze — również niepochwalająca tego związku matka Nicka (Yeoh). Szybko staje się jasne, że chociaż miłości nie można kupić, pieniądze mogą jednak nieźle namieszać.

Premiera Polska: 17-08-2018

Bajecznie bogaci Azjaci to właśnie produkcja, o której wcześniej nie wiedziałam. Sam zwiastun nie prezentuje ani wyjątkowej fabuły, wybitnej gry aktorskiej czy skomplikowanego scenariusza. Z drugiej strony mamy tutaj przyjaźń, miłość, piękne widoki azjatyckiego kraju, bogactwo i przepych – czyli wszystko to co chętnie oglądamy w wakacje. Przykład wakacyjnej komedii romantycznej, czy czego potrzeba więcej?

 

Niesamowita historia wielkiej gruszki – “Film jest opowieścią o kocie Mitcho i słoniu Sebastianie, mieszkających w spokojnej wiosce Solby. Pewnego dnia para przyjaciół postanawia wyruszyć na poszukiwania tajemniczej Gruszki, o której od dawna krążą niezwykle legendy i opowieści. Ich wspólna wyprawa będzie obfitować w liczne przygody i okaże się sprawdzianem ich przyjaźni.”

Premiera światowa: 12-10-2017

Premiera Polska: 17-08-2018

Nie wiem czemu ta bajka wychodzi tyle miesięcy po swojej premierze. Sam zwiastun prezentuje się bardzo dobrze. Podobają mi się rysunkowe postacie oraz barwy w całym filmie. Fabuła wydaje się być wielowątkowa, ale nie na tyle byśmy się w niej pogubili 🙂 Mam nadzieję się nie rozczarować tą produkcją.

 

The Meg – “Pięć lat wcześniej ekspert od nurkowania, komandor Jonas Taylor, napotkał nieznane zagrożenie w niezbadanych głębinach Rowu Mariańskiego, które zmusiło go do przerwania wykonywanej misji i pozostawienia części swojej załogi. To tragiczne w skutkach zdarzenie doprowadziło do jego zwolnienia ze służby w atmosferze skandalu. Jednak tym, co ostatecznie zrujnowało jego karierę, małżeństwo i odebrało mu reszki honoru, była niczym niepoparta, niewiarygodna historia o przyczynie katastrofy. Taylor utrzymywał, że jego jednostkę zaatakowało gigantyczne, ponad 20-metrowe stworzenie, którego gatunek miał wyginąć ponad milion lat temu. Jednak kiedy na dnie oceanu osiada uszkodzona łódź podwodna z byłą żoną komandora pośród członków załogi, to właśnie on otrzymuje telefon. Chwytając szansę przywrócenia dobrego imienia czy też porywając się na samobójczą misję, Jonas musi stawić czoła swoim lękom i zaryzykować życie swoje oraz każdego członka załogi uwięzionego w głębinach, zadając sobie jedno pytanie: Czy to możliwe, że Carcharodon Megalodon — największy morski drapieżnik, jaki kiedykolwiek istniał, nadal żyje… i poluje na kolejne ofiary?

Zapowiedź filmu na blogu

Premiera światowa: 09-08-2018

Premiera Polska: 24-08-2018

Dlaczego warto zobaczyć ten film? Po pierwsze gra tam Jason Statham co sugeruje nam dobre kino akcji. Po drugie, jestem ciekawa czy ta wielka ryba zmieści się na kinowym ekranie. Po trzecie – zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi 🙂

 

6 premier filmowych – nie wiem czy to dużo czy nie, ale dla mnie starczy. Jako pierwszy z pewnością obejrzę Ant-Man i Osa, a reszta… zobaczymy co życie pokaże 😉 A jakie są typy “nowości filmowych” godnych zobaczenia? Pokrywa się coś z moimi propozycjami czy może macie zupełnie odmienne gusta?

SHARE
RELATED POSTS
psy 3 w imię zasad zapowiedź
Psy III – w imię zasad – zapowiedź
Matrix 4
Nadchodzi nowy “Matrix” – HBO Max ujawnia szczegóły
Mary Poppins powraca
Mary Poppins powraca – zapowiedź

Leave Your Reply

*