Gadżety

Monety kolekcjonerskie – Wiedźmin

ostatnie zyczenie wiedźmin monety kolekcjonerskie

Gra Wiedźmin oparta na serii książek Andrzeja Sapkowskiego to nie tylko jedna z najbardziej znanych na rynku polskim, ale również ta, która zdobyła uznanie fanów wirtualnego świata w różnych zakątkach kuli ziemskiej. Nie lada gratką dla miłośników Geralta jest to, że Sapkowski podjął współpracę z Mennicą Gdańską. Jaki będzie jej efekt? Już niedługo na rynku ukażą się kolekcjonerskie monety sygnowane superprodukcją Wiedźmin. Już teraz ciekawscy mogą sprawdzić, jak będą one wyglądać, ponieważ Mennica umieściła ich wizerunki na swojej oficjalnej stronie www.

Do wyboru będą dwie monety, a do pierwszych nabywców dotrą one po 20 Lutego 2020 roku (zamówienia można składać już od 20 Grudnia 2019 roku). Do wszystkich dołączone zostaną certyfikaty potwierdzające oryginalność, a całość zostanie zapakowana w ozdobne, drewniane pudełko (idealne na prezent). Wszystkie monety nie będą dostępne walucie polskich złotych, ponieważ w naszym kraju tylko Narodowy Bank Polski może produkować takie pieniądze. Monety Wiedźmina wyprodukowane zostaną w walucie, która honorowana jest na wyspie Niue, która zlokalizowana jest tuż obok Nowej Zelandii – dlatego też na monetach znajduje się wizerunek Królowej Elżbiety II. Co ciekawe, na wyspie Niue moneta kolekcjonerska Wiedźmina zostanie dopuszczona do obrotu jako środek płatniczy.

Pierwsza moneta będzie o nominale 5 $. Jej średnica to 45 milimetrów, a waga to dokładnie 62 gramów. Cała wykonana zostanie ze srebra z dodatkiem czystego złota na elemencie 3D. Mennica Gdańska wyda jedynie 2 000 sztuk takich egzemplarzy, a biorąc pod uwagę popularność Wiedźmina, wszystkie rozejdą się jak przysłowiowe świeże bułeczki. Nie odstraszy nawet cena – ta promocyjna przy zakupie do 31 Stycznia 2020 roku wyniesie 1 399 złotych, a później 1 600 złotych. Monetę można zobaczyć tutaj: https://mennica-gdanska.pl/pl/monety-swiata/1947-ostatnie-zyczenie-wiedzmin.html Druga moneta będzie niestandardowa. Jej średnica to 10 centymetrów, a waga aż 1 kilogram! To moneta o nominale 50 $, ale Mennica Gdańska wyda jej tylko 200 sztuk. To świetna okazja dla największych fanów Wiedźmina i trzeba przyznać, że również dla tych z zasobnych portfelem. Do 31 Stycznia 2020 roku oferowana będzie za 14 000 złotych, zaś później za 16 000 złotych. Więcej informacji o tej monecie, a właściwie okazałym medalionie można znaleźć tu: https://mennica-gdanska.pl/pl/monety-swiata/1948-ostatnie-zyczenie-wiedzmin-1kg.html

SHARE
RELATED POSTS
Marcowy box od Gobston Alley
box Harry Potter Gobston Alley
Kwietniowy box od Gobston Alley
wośp wiedźmin mennica gdańska
Mennica Gdańska gra dla WOŚP wraz z Wiedźminem

Leave Your Reply

*