Gadżety

Mennica Gdańska gra dla WOŚP wraz z Wiedźminem

wośp wiedźmin mennica gdańska

Zawsze jesteśmy za dobrymi inicjatywami, dlatego tez promujemy dobre gesty 🙂 Oto jeden z nich:

To już 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji Mennica Gdańska udostępniła aukcje z niecodzienną pamiątką. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć WOŚP, a jednocześnie są fanami Wiedźmina, mogą licytować dwie wyjątkowe monety.

Aukcje trwać będą do 31 Stycznia, pozostało więc jeszcze trochę czasu na decyzję. Do wyboru są dwie unikatowe, kolekcjonerskie monety Wiedźmina, na które Mennica Gdańska daje stosowny certyfikat.

Pierwsza moneta to 1 kilogram czystego srebra, a jej nakład to tylko 200 sztuk na cały świat. Jej nominał to 50$ i jest honorowanym środkiem płatniczym w Niue Island (stąd też na monecie znalazł się wizerunek Królowej Elżbiety II). To nie lada gratka dla fanów sagi Sapkowskiego. Wiedźmin zdobył przecież ogromną popularność i to nie tylko w Polsce. Dzisiaj aktualna cena monety na aukcji wynosi już 9 900 złotych. Mamy nadzieję, że darczyńca Mennica Gdańska będzie mógł przekazać z tego tytułu WOŚP jeszcze więcej środków.

Druga licytowana moneta wystawiona na aukcje z okazji 28 finału WOŚP jest dwuuncjowa, a jej wartość to 5$. Fani Wiedźmina powinni jednak uważnie śledzić licytację i wziąć w niej udział. Mennica Gdańska wydała tych monet jedynie 2 000, a pozostały już ostatnie sztuki. Kolekcjonerzy i miłośnicy Geralta powinni docenić też sam wygląd monety. Nie brakuje na niej efektów 3D, a sam miecz głównego bohatera został ozdobiony złotem.

“Gdańsk dzieli się dobrem” to hasło miasta podczas tegorocznego finału WOŚP, a doskonałym tego przykładem jest gest Mennicy Gdańskiej. Zachęcamy do licytacji przedstawionych unikatów.

Poniżej linki do aukcji Allegro:

https://allegro.pl/oferta/pamiatkowa-moneta-50-ostatnie-zyczenie-wiedzmin-8827100183

https://allegro.pl/oferta/pamiatkowa-moneta-5-ostatnie-zyczenie-wiedzmin-8845766545

SHARE
RELATED POSTS
box Harry Potter Gobston Alley
Kwietniowy box od Gobston Alley
Kawaii box
Kawaii box prosto z Japonii
Halloween Candy Box
Halloween Candy Box od Coś Słodkiego

Leave Your Reply

*