Gadżety

Srebrna moneta Wiedźmin – Krew Elfów 50$

moneta krew elfów 1 kg 50$ wiedxmin

Poznaj kolejne przygody Wiedźmina wybite na wyjątkowych monetach kolekcjonerskich. Tym razem Mennica Gdańska wypuszcza na rynek 200 sztuk monet z czystego srebra z motywem sceny “Krew Elfów”. Nominał każdej z nich to 50$.

Srebrna moneta z okazałym agatem

Data emisji najnowszej monety Wiedźmina przewidywana jest na luty 2022 roku, zaś w sprzedaży dostępna będzie od 30 marca 2022 roku. Jej cena wynosi 13 999 złotych. Trzeba przyznać, że to świetna wiadomość dla wszystkich fanów książki Andrzeja Sapkowskiego, ale również okazja do inwestowania swoich oszczędności. Czy wiesz, że Mennica Gdańska wypuszcza srebrne monety z tej kolekcji raz w roku, a wartość pierwszej z nich wzrosła dotychczas o 400%?

Moneta o nominale 50$ “Krew Elfów” została wykonana w całości z czystego srebra próby 999. Jej waga to aż 1 kilogram, a średnica 100 mm. Motyw sceny z Wiedźmina wykonano metodą 3D, a najważniejsze symbole wyróżniono okazałym, czerwonym agatem.

Sceny z Wiedźmina na monecie

Rewers przedstawia scenę treningu Ciri w Kaer Morhen. Trenowała ona na “wahadle” – był to tor przeszkód, na którym trenowali wszyscy wiedźmini. Oprócz Geralta, Ciri była szkolona również przez Vesemira, Cöena, Lamberta oraz Eskela. Wiedźmini uczyli Ciri walki, natomiast czarodziejka Triss Merigold pilnowała, aby Ciri rozumiała magię.
Na rewersie szczególną uwagę przykuwa okno warowni wykonane z agatu. Na awersie ten kamień został zawarty w bramie wjazdowej do Kaer Morhen. Po tej samej stronie umieszczono nazwę warowni.

Opakowanie monety “Krew Elfów”

Srebrna moneta “Krew Elfów” o nominale 50$ zapakowana jest w eleganckie pudełko wykonane z drewna, a do całości dołączony jest certyfikat autentyczności. Dzięki temu sprawdzi się doskonale jako kolejny element okazałej kolekcji, ale również na prezent dla wszystkich fanów Wiedźmina.

Bądź czujny, Mennica Gdańska wypuści tylko 200 egzemplarzy tej monety.

Poznaj inne monety z kolekcji Wiedźmina. Oto plan emisyjny wszystkich, jakie już wypuściła Mennica oraz tych planowanych w kolejnych latach:

  1. Ostatnie Życzenie (2019)
  2. Miecz Przeznaczenia (2020)
  3. Krew Elfów (2021)
  4. Czas pogardy (2022)
  5. Chrzest Ognia (2023)
  6. Wieża Jaskółki (2024)
  7. Pani Jeziora (2025)
  8. Sezon burz (2026)

Niniejszym artykułem nie namawiamy nikogo do inwestycji, ani nie sugerujemy jakichkolwiek zysków. Jedynie informujemy o dostępności produktu oraz recenzujemy produkt.

SHARE
RELATED POSTS
wiedźmin stary świat gra planszowa
Wiedźmin: Stary świat / The Witcher: Old world – gra planszowa
ostatnie zyczenie wiedźmin monety kolekcjonerskie
Monety kolekcjonerskie – Wiedźmin
Świąteczny box od magical suitcase
Świąteczny box od magical suitcase

Leave Your Reply

*