Zapowiedzi

Filmowe premiery lipiec 2018

Filmowe premiery lipiec 2018

Już mamy lipiec, wakacje na nas czekają, a tu nie wiadomo co robić? Czy gdzieś wyjechać, czy może jednak chodzić do kina! Troszkę zostaniemy po rozpieszczani, bo kilka filmów przykuło moją uwagę. Bez zbędnego gadania, co trafia na moją listę do obejrzenia w lipcu 🙂

 

Whitney – „Wyreżyserowany przez laureata Oscara – Kevina Macdonalda („Ostatni król Szkocji”, „Czekając na Joe”) i wyprodukowany przez dwukrotnego zdobywcę Nagrody Akademii – Simona Chinna („Sugar Man”, „Człowiek na linie”) poruszający dokument poświęcony pamięci legendy muzyki pop i R&B – Whitney Houston. „Chwytający za serce” (The Guardian), a przy tym intymny i porażająco szczery filmowy portret, dający wyjątkowe spojrzenie na życie, zawrotną karierę oraz powolny upadek, obdarzonej niespotykanym wręcz talentem gwiazdy. Wypełniony wspomnieniami najbliższych artystki, niepublikowanymi wcześniej filmami oraz muzyką, która już dziś uzyskała status nieśmiertelności.

Zapowiedź filmu na blogu

Premiera: 06-07-2018

Whitney to film, który chce się obejrzeć z sentymentu do artystki i szacunku dla jej kariery. Sam zwiastun prezentuje już nam dobrze zrobiony dokument, więc potem może być tylko lepiej! Liczę, na to że skoro rodzina się włączyła i zaaprobowała film, to będzie on konstruktywny, nie pokaże kłamstw czy nieprawdy. Premiera już za kilka dni.

 

41 dni nadziei – „Tami i Richard, dwoje szaleńczo zakochanych młodych żeglarzy wyrusza w rejs przez Pacyfik do odległej o tysiące kilometrów Kalifornii. Nie mają pojęcia, że płyną wprost na spotkanie jednego z największych huraganów w historii. Ich jacht w starciu z żywiołem nie ma żadnych szans. Cudem udaje im się ocaleć, ale łódź jest w ruinie, a ciężko ranny Richard nie jest w stanie żeglować. Tami nie mogąc liczyć  na pomoc z zewnątrz, musi znaleźć w sobie siłę, by na pokładzie roztrzaskanego jachtu przepłynąć ocean i ocalić mężczyznę swojego życia.

Premiera: 06-07-2018

Widząc zwiastun od razu chciałam obejrzeć film. Mamy tutaj pięknie przedstawioną walkę miłości z żywiołem. Zobaczymy jak ludzie potrafią sobie radzić na oceanie w obliczu jednego z największych huraganów w dziejach ludzkości. Czy miłość będzie na tyle silna, aby przetrzymać te trudne dni i dobić do jakiegokolwiek brzegu? Kto zna historię prawdziwą już zna zakończenie.

 

Czego życzy sobie kobieta – „Senna Burges (Sharon Stone) jest projektantką mody, ale jej życie dalekie jest od wymarzonego ideału. Mimo, że umawia się z młodszymi mężczyznami – nie może znaleźć właściwego partnera, z którym chciałaby spędzić resztę życia. Nawet pomoc w poznawaniu nowych kandydatów, którą zajmuje się jej najlepsza przyjaciółka nie przynosi oczekiwanego rezultatu. Wszystko się zmienia, gdy w dniu swoich urodzin poznaje przystojnego Adama (Tony Goldwyn). Co prawda nie jest wymarzonym przez bohaterkę sławnym aktorem, ani gwiazdą rocka, ale Senna znajduje w nim coś fascynującego. Kiedy spotkanie dobiega końca, oboje myślą, że już nigdy się nie zobaczą. Nic bardziej mylnego – dokładnie rok później, w dniu kolejnych urodzin Senny – ona i Adam wpadają na siebie ponownie. Czy tym razem im się uda? Życie, podobnie jak urodzinowe prezenty – pełne jest niespodzianek!”

Premiera: 13-07-2018

Czego życzy sobie kobieta wydaje się być wesołą i pozytywną komedią romantyczną. Otrzymamy tutaj mnóstwo śmiechu, luźnego podejścia do życia i… happy endu? Tego jeszcze nie wiem, ale na 99% pewnie będzie. Komedia prawdopodobnie nie ma oryginalnego scenariusza: niezależna kobieta, poznaje kogoś, sama nie wie czy chce z nim być, spotyka go ponownie i żyją długo i szczęśliwie. Mimo to, mamy tutaj fanatyczną obsadę aktorską, piękne kadry czy widoki, muzykę pasującą do scen i póki co, niewymuszone dialogi. Czy to nie brzmi jak spędzenie wolnego, letniego popołudnia?

 

Iniemamocni  2, czyli „W rodzinie Iniemamocnych przyszła kolej na zmiany! Podczas gdy Helen rozwija swoją karierę zawodową, jej mąż Bob zostaje w domu z dziećmi realizując się w zaciszu domowych pieleszy. Ta nowa sytuacja jest trudna dla wszystkich, a pączkujące nadprzyrodzone zdolności małego Jack-Jacka nie czynią jej łatwiejszą. Kiedy kolejny szwarccharakter planuje genialny i niebezpieczny spisek, cała rodzina Iniemamocnych musi ponownie zjednoczyć siły, aby stawić czoła nowemu wyzwaniu. Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić – nawet dla Iniemamocnych.

Premiera: 13-07-2018

Czy tutaj naprawdę trzeba dodawać coś więcej? Pierwsza część była niesamowita, a zza oceanu już słychać głosy, że 2 jest lepsza od 1 – a to się rzadko zdarza. Nie pozostaje mi nic innego jak obejrzeć przed premierą ich wcześniejsze losy, kupić bilet i się dobrze bawić. Ktoś również ma taki plan?

 

McQueen, czyli… „Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej. Odważny i bezkompromisowy, McQueen zwykł mawiać: „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje. Szok i atak serca”. Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat haute couture? Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd, takich jak Rihanna czy Nicole Kidman. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie? „McQueen” to oparta na faktach historia artysty – równie fascynująca, jak jego dzieła. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.

Zapowiedź filmu na blogu

Premiera: 20-07-2018

Tutaj nie ma co więcej pisać. Sławny projektant, u którego chciał się ubierać każdy. Osoba, która skrywała wiele i tworzyła niesamowite pokazy.  Skoro zapraszają nas do podglądania pracy wielkiego projektanta, to czemu by nie skorzystać?

 

Mamma Mia: Here we go again! – „Sophie spotyka się na greckiej wyspie Kalokairi z przyjaciółkami swojej matki Donny , z Rosie i Tanyą. Dziewczyna ogłasza im, że jest w ciąży i obawia się, że nie da rady sama wychować dziecka. Kobiety oferują swoją pomoc, w czym wesprze ją mąż Donny, Sam oraz jej byli partnerzy: Harry i Bill. Wszyscy zaczynają opowiadać historię nastoletniej Donny, która została matką w młodym wieku i samodzielnie wychowywała dziecko, jednocześnie prowadząc grecką willę oraz śpiewając w girls bandzie.

Zapowiedź filmu na blogu

Premiera: 20-07-2018

 

Czekałam 10 lat na powstanie kolejnej części i odliczam już tylko dni do swojego seansu. Cofniemy się do 1979 roku, gdzie  cała przygoda Donny dopiero się rozpoczęła. Do wcześniejszej obsady dołączą ich młodsze wersje z Lily James na czele. Trzymam za nią kciuki, ale pewnie poradzi sobie śpiewająco 🙂

 

Jak widać lipiec wygląda bardzo obiecująco. Znajdziemy musicale z cudownymi utworami, dwa dobre dokumenty, komedie romantyczną, bajkę dla całej rodziny oraz dramat.

Kurczę, dopiero teraz zauważyłam, że jest 6 filmów, 3 dni premier i każdego dnia są dwa filmy 🙂 To chyba nie jest sygnał by obejrzeć dwa naraz? W każdym razie zobaczymy na ile czas wolny mi pozwoli. Macie jakieś pozycje do dodania, których ja nie umieściłam? Pamiętajcie, że premier jest więcej i należy na bieżąco śledzić repertuar w swoich kinach! 🙂

SHARE
RELATED POSTS
Spider-Man Uniwersum 2018
Spider-Man: Into the Spider-Verse – zapowiedź
psy 3 w imię zasad zapowiedź
Psy III – w imię zasad – zapowiedź
Czarownica (2): Mistress of Evil – zapowiedź

Leave Your Reply

*