Animowane i bajki

Wielka szóstka (2014) recenzja

wielka szóstka recenzja

Pamiętacie czasy, w których animacja była rozrywką jedynie dla najmłodszych widzów? Właśnie minęły bezpowrotnie, jeśli macie wątpliwości, obejrzyjcie „Wielką Szóstkę”.

Wielka Szóstka – o czym jest?

Akcja recenzowanego filmu rozgrywa się w fikcyjnym mieście San Fransoyoko. To połączenie San Francisco i Tokio. Głównym bohaterem opowieści jest Hiro Hamada. 14-latek, którego pasjonuje konstruowanie robotów i wystawianie ich w walkach. Jego życie zmienia się jednak, gdy jego starszy brat zabiera go do laboratorium, w którym wraz z grupką zapaleńców, konstruuje przeróżne rzeczy. Wśród nich znajduje się robot medyczny Baymax, który jest niemniej ważnym bohaterem niż wspomniany wcześniej chłopiec. Animacja nie wciągnęłaby nas jednak, gdyby wszystko szło z górki. Niespodziewane wypadki przewracają do góry nogami życie nastolatka.

Główne wątki animacji, to dorastanie, narodziny przyjaźni i walka ze złem. Ale to wszystko nie byłoby możliwe, bez przyjaciół Hiro. W walce ze złem pomaga mu wierna ferajna szkolnych prymusów. Te umiejętności na pewno przydadzą im się, gdy przyjdzie im się mierzyć z godnym przeciwnikiem. Największą sympatią w mig obdarzymy wcześniej wspomnianego robota – Baymaxa, który będzie wiernie wspierał naszego dorastającego bohatera. I to właśnie on sprawia, że często się uśmiechamy.

Choć pierwowzorem filmu był Marvelowski komiks, to animacja usatysfakcjonuje również osoby, które wcale nie są fanami tego rodzaju produkcji. Na tej produkcji dobrze bawić będą się nawet widzowie dorośli. Film bywa nie tylko zabawny, skłania także do wzruszeń. Najmłodszym przekaże naukę, o tym, jak istotna jest współpraca i przyjaźń. Te elementy są wyjątkowo ważne w życiu młodego człowieka. Film niesie jednak również przesłanie dotyczące mocy przebaczenia i miłości. Pozwala też oswoić się ze śmiercią i smutkiem. Choć fabuła nie jest może nieprzewidywalna, to z całą pewnością miło ogląda się ten film. Dodatkowo prawdziwą wisienką na torcie jest muzyka. Jeśli szukacie filmu, który pozwoli Wam oderwać się od szarej rzeczywistości i dostarczy Wam wzruszeń, to bez zastanowienia sięgnijcie po „Wielką szóstkę”.

Wielka Szóstka – gdzie można obejrzeć?

Film Wielka Szóstka dostępny jest do obejrzenia na Disney+ oraz na Rakuten TV.

Wielka Szóstka – trailer

A poniżej oczywiście link do trailera 🙂

SHARE
RELATED POSTS
Hotel Transylwania 3
Hotel Transylwania 3 – zapowiedź
Mowgli: Chłopiec z dżungli
Mowgli: Chłopiec z dżungli – zapowiedź
Fantastyczny Pan Lis
Fantastyczny pan Lis (2009) recenzja

Leave Your Reply

*