Fantasy i Sci-Fi

Shazam – jedna z lepszych produkcji od DC

Shazam

Shazam to dla mnie jeden z najlepszych filmów od DC, jeśli nie najlepszy jakie wypuścili od lat (tak, jestem jeszcze przed obejrzeniem Mrocznego Rycerza). Postanowili postawić na bohatera solowego, który nie jest popularnym superbohaterem co mogło skończyć się fiaskiem. Na nasze szczęście film odniósł sukces i czekamy na drugą część.

Czego potrzeba, aby film o superbohaterach odniósł sukces? Dobry scenariusz, historia (nie musi być zawiła), odpowiedni aktorzy, reżyser i tyle…. ach, nie zapomnijmy o dobrych efektach specjalnych 🙂
Historia filmu “Shazam” nie jest nowa, mamy chłopaka który tuła się po rodzinach zastępczych, szuka własnej matki i brakuje mu przynależności do rodziny. W międzyczasie nasz główny bohater Billy zostaje wybrany do przekazania mu “mocy”. Dochodzi nam kolejny aspekt fabularny “dziecko w ciele dorosłego”, z którego na szczęście może się wyswobodzić. Oczywiście mamy tutaj również złoczyńce, których che zapanować nad światem i fabuła się zamyka.

Historia jest bardzo prosta, wręcz powtarzalna bo wszystko już wcześniej było, ale tutaj zostało podane nam to w odświeżony i ciekawy sposób. Nie nudzimy się nawet przez chwilę. Do tego dochodzi wątek familijny wylewający miód na nasze serca, dzięki czemu jeszcze bardziej kochamy ten film. Wszyscy aktorzy (zarówno młodsi jak i starsi) stanęli na wysokości zadania i odegrali swoje role prawdziwie. Efekty specjalne były naprawdę dobre, nie czułeś się jakbyś oglądał film z poprzedniej dekady – w końcu DC się postarało! Muzyka nie zachwyciła szczególnie, odpowiednio wkomponowana w sceny filmu i ich klimat, ale nie są to utwory których po seansie szukałam na YT.

Film jest godzien polecenie każdemu, nawet dla tych którzy nie oglądają filmów superbohaterskich, bo nie masz nawet poczucia że powinieneś coś wiedzieć o tej tematyce; to bardziej taki film familijny z tą tematyką. Ja z pewnością będę do niego jeszcze wracała 🙂

Shazam
źródło: mar. prasowe

SHARE
RELATED POSTS
Stara Baśń - kiedy słońce było bogiem
Stara Baśń. Kiedy słońce było bogiem (2003) – legendy po polsku
Venom recenzja
Venom 2018 – czy ‘NAM’ się podobał?
analiza magii w Harrym Potterze
Wiedza przeciw ciemnej mocy: analiza magii w świecie Harry’ego Pottera
3 komentarze
 • Anka Ania
  9 marca 2020 at 00:16

  Nie znam tego filmu, ale chętnie obejrzę 🙂

 • Bookendorfina Izabela Pycio
  7 marca 2020 at 10:19

  Całkiem możliwe, że moja młodzież się skusi, ja już raczej nie.

 • halmanowa
  28 lutego 2020 at 04:43

  Jestem zainteresowana tym filmem, zdecydowanie moje klimaty. A dobre wykonanie tym bardziej zachęca 🙂

Leave Your Reply

*