Pozostałe

Filmy z EKO wątkami

filmy o ekologii

Działania proekologiczne są dzisiaj konieczne, by chronić przyrodę i całe nasze otoczenie. Niestety, efekt cieplarniany, ogromne składowiska śmieci, wycinka lasów, zanieczyszczenie mórz i oceanów czy wyginięcie kolejnych gatunków zwierząt, to zasługa ludzi. Okazuje się jednak, że edukacyjne aspekty w ramach ochrony środowiska z łatwością można wpleść w wątki rozrywkowych filmów. Które mówią o ekologii i odnawialnych źródłach energii? Podpowiedzi znajdziecie poniżej.

Najlepsze filmy z ochroną przyrody w tle

“Jeździec wielorybów” to jeden z tych filmów, które ukazują świat natury i poszanowanie dla zwierząt oraz oceanu. “Długi weekend” to zaś obraz rodem z horroru. Ukazuje, jaka kara spotyka wszystkich, którzy niszczą naszą planetę. Koniecznie przypomnij sobie ten film, zanim wyrzucisz kolejny papierek w lesie albo niedopałek na suchą trawę, powodując tym samym ogromne ryzyko pożaru.

Następna propozycja to “Kobieta idzie na wojnę”. To opowieść o kobiecie, która wypowiada wojnę koncernowi, który poprzez swoje działanie, zagraża całej planecie.

W mediach bez problemu udaje się wyszukać filmy edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Uwagę warto znaleźć nie tylko na te fabularne, ale również reportaże czy tytuły typowo naukowe. Świat fotowoltaiki, która jest przyszłością jako odnawialne źródło energii, ukazany został w doskonałej produkcji “Punkt krytyczny. Energie odNowa”. W sieci udaje się też znaleźć mnóstwo filmów z wypowiedziami ekspertów oraz bajki dla najmłodszych, które ten temat przedstawiają w niezwykle przystępny i zrozumiały sposób.

Okazuje się, że spędzanie wolnego czasu przed telewizorem również może mieć walor edukacyjny i jak najbardziej warto z takiej opcji korzystać.

Jeżeli chcecie sami przyczynić się do ochrony środowiska – warto sprawdzić stronę: https://amperio.com/pl 🙂 Każdy z nas może przyłożyć swoją cegiełkę 🙂

SHARE
RELATED POSTS
Aquaman
Aquaman – minirecenzja
Lovita
Najpopularniejsze sceny filmowe, w których bielizna zapadła w pamięć.
Green Book, czyli zderzenie dwóch różnych światów

Leave Your Reply

*