Zapowiedzi

Filmowe premiery wrzesień 2018

Filmowe premiery wrzesień 2017

Wakacje się już skończyły, pogoda za oknem szaro-bura (podobno mają być 23 stopnie…), zaraz znów będzie tłok w autobusach i na ulicach. Czy w związku z tym w kinie znajdziemy jakieś interesujące premiery?

Biały Kieł  – “Biały Kieł to rezolutny i bardzo nietypowy szczeniak – mieszanka psa i wilka. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko uczy się, jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety szczeniak gubi się i odłącza od rodziny. Z pomocą przychodzi mu wódz indiańskiego plemienia, który przygarnia go do swojej wioski. Pośród nowych przyjaciół, Biały Kieł szybko dorasta i uczy się współpracy z innymi psami i członkami wspólnoty. Niestety na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, zwierzak trafia do nowych właścicieli, którzy widzą w nim tylko łatwy zarobek. Na szczęście z pomocą przychodzą mu dobrzy ludzie. Wielka przygoda, która czeka Białego Kła, odkryje przed nim jego prawdziwą naturę i da mu pełną miłości lekcję na całe życie.

Zapowiedź filmu na blogu

Premiera światowa: 21-01-2018

Premiera Polska: 07-09-2018

Nie ukrywam, że historia Białego Kła jest znana i lubiana, również przeze mnie. W tej produkcji zainteresowała mnie również cała “malowniczość” obrazu, dlatego jestem podwójnie ciekawa tej produkcji. Ciekawy czy spełni oczekiwania dobrej bajki, być może nawet dla dorosłych, czy będzie to tylko bilet w jedną stronę.

 

Predator“Reżyser Shane Black (“Iron Man 3″) przedstawia widowiskowy film science fiction, który rewolucjonizuje serię o Predatorze. Tym razem spektakularne polowanie przenosi się z odległych zakątków kosmosu wprost na ulice niewielkiego miasteczka na amerykańskiej prowincji. Najgroźniejsi łowcy wszechświata są silniejsi, mądrzejsi i bardziej śmiercionośni niż kiedykolwiek wcześniej, ulegli bowiem modyfikacji genetycznej, wzbogacając się o DNA innych gatunków. Kiedy mały chłopiec przypadkowo sprowadza ich ponownie na Ziemię, jedynie oddział byłych żołnierzy i skromny nauczyciel mogą zapobiec zagładzie rasy ludzkiej.”

Premiera światowa: 06-09-2018

Premiera Polska: 14-09-2018

Sama fanka Predatora nie jestem, w przeciwieństwie do brata który te filmy ogląda. Stwierdziłam, że zestawienie najciekawszych wg mnie premier września bez tej pozycji byłaby niepełna 🙂

Juliusz“Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec (Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…”

Zapowiedź filmu na blogu

Premiera Polska: 14-09-2018

Ciężko opisać ten film, jest to komedia i… główną rolę gra tam Wojciech Mecwaldowski. Przedstawione scenki w formie zwiastuna są przepełnione specyficznym humorem, który może nie każdemu przypaść do gustu, ale mnie takie poczucie humoru akurat odpowiada. Zobaczymy co wyjdzie z polskiej komedii, być może będzie to jedna z nielicznych polskich komedii ostatnich lat, która jest dobra 🙂

 

Johnny English: Nokaut  – “To wielki powrót Johnny’ego Englisha, agenta do zadań specjalnych brytyjskiego wywiadu. Drugiego takiego jak on nie ma. I nie będzie! Rowan Atkinson jako Johnny English oraz Emma Thompson i Olga Kurylenko w komedii „Johnny English: Nokaut”.

Premiera światowa: 21-09-2018

Premiera Polska: 21-09-2018

Pewnie to wstyd, ale nie oglądałam Johnny English z 2003 roku. W tym roku jest to kolejna kontynuacja, gdzie pierwsza część odniosła wielki sukces. Sam zwiastun filmu już bawi, więc czy z filmem może być inaczej? Przekonamy się niebawem 🙂

 

Kamerdyner – “ „Kamerdyner” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami i opowiedziana z epickim rozmachem historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.”

Premiera Polska: 21-09-2018

Obsada film jest interesująca: Janusz Gajos, Sebastian Fabijański, Kamila Baar czy Adam Woronowicz. Zwiastun jest dla mnie zagadkowy, chaotycznie zrobiony, przedstawiający wiele wątków, które słabo się ze sobą łączą. Nie potrafiłam zupełnie odnaleźć wspólnego mianownika, ale… obsada jest na tyle dobra, ze warto chociaż zainteresować się tym filmem.

 

Kler“Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce… Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.”

Zapowiedź filmu na blogu

Premiera Polska: 28-09-2018

Tutaj nie ma co się rozpisywać, kolejny polski film, polska obsada i fabuła, która porusza kontrowersyjne tematy. Zobaczymy czy wyjdzie z tego ciekawa produkcja, o której można rozmawiać czy jest to jedna z metod politycznej/religijnej przepychanki.

To jednak mamy co oglądać we wrześniu. Premier jest oczywiście znacznie więcej, ja jednak wybrałam te które zwróciły moją uwagę. A Wy? Macie jakieś filmy, które planujecie obejrzeć w tym miesiącu czy jednak poczekacie na DVD i obejrzycie w domowym zaciszu? 🙂

SHARE
RELATED POSTS
Spider-Man Uniwersum 2018
Spider-Man: Into the Spider-Verse – zapowiedź
Whitney Houston
Whitney – zapowiedź
Grinch: Świąt nie będzie
The Grinch – zapowiedź

Leave Your Reply

*